Z dumą informujemy, że czterech uczniów naszej szkoły, Sebastian Bartuzi, Kamil Górecki, Michał Podgajny i Aleksander Trzepizur z klasy IIILA znaleźli się w gronie 35 uczestników II etapu 69. Olimpiady Fizycznej z województwa lubelskiego. Zakwalifikowanie się wymagało nie tylko rozwiązania zadań o podwyższonym stopniu trudności, ale również wykonania oraz opisania doświadczeń fizycznych.

Dnia 11.12.2019 odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie, który zorganizowany był w ramach 20. Rocznicy nadania Puławom Patrona Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Trzy uczennice z naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów.

Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla Julii Nogowskiej, Aleksandry Zagożdżon i Marka Mączki – uczniów klasy 1LAg, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie zawodoznawczym „Wiedza. Kariera. Rekrutacja”, organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach, Powiatowy Urząd Pracy oraz Lubelską Wojewódzką Komendę OHP. Konkurs odbył się 25 listopada 2018 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkół Technicznych.

Z prawdziwą dumą przedstawiamy uczennicę kl. 7A Szkoły Podstawowej - Annę Domańską. Ania może pochwalić się znakomitymi wynikami we współzawodnictwie sportowym. Na tegorocznych zawodach w Hrubieszowie w biegu na dystansie 80 m przez płotki uzyskała najlepszy w swojej grupie wiekowej czas 13,99 sekundy. W czasie uroczystego podsumowania Czwartków Lekkoatletycznych zdobyła statuetkę za uzyskanie najlepszych wyników w skoku w dal ( 4,44m i 4,48m).

10 grudnia w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów programu "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020". To już kolejny raz, kiedy nie zabrakło stypendystów z naszej szkoły. W tym roku aż 15 uczniów odebrało swoje stypendia, które osiągnęli dzięki ciężkiej pracy, a przede wszystkim zdobyciu tytułów laureatów bądź finalistów w konkursach kuratoryjnych i olimpiadach przedmiotowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych
organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie w Roku Szkolnym 2019/2020

10 grudnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w Puławskich Środach Pływackich, odbywających się na hali MOSiR-u w Puławach. Dzieci startowały w czterech konkurencjach pływackich:  dziewcząt na dystansie 25m stylem grzbietowym,  chłopców na dystansie 25m stylem grzbietowym, dziewcząt na dystansie 50m  stylem grzbietowym oraz chłopców na dystansie 50m stylem grzbietowym.