Z przyjemnością informujemy, że projekt społeczny uczniów naszej szkoły „Zakorzeniamy Puławy” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii zyskał nominację do Złotych Wilków na Gali Zwolnionych z Teorii, a członkowie zespołu byli finalistami konkursu i reprezentowali naszą szkołę 24 kwietnia 2019 roku podczas uroczystej gali w Global Expo. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział ponad 15 tysięcy uczniów.

Po przejściu etapu miasto-powiat następnie rejonu, dnia 12.06.2019 w Biłgoraju odbył się finał Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa. Klasą samą dla siebie okazał się Aleksander Pionka z kl. 3GF który w fantastycznym stylu wygrał bieg na 300m osiągając bardzo wartościowy wynik 37,34 zdobywając złoty medal. 30 minut później poprowadził na ostatniej zmianie sztafetę 4x100m zdobywając srebrny medal wraz z kolegami ze sztafety!

7 czerwca 2019 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się etap wojewódzki konkursu pod hasłem "Wolni z Wolnymi - Równi z Równymi", w którym wzięło udział 2 uczniów z naszej szkoły: Jacek Chojnowski z IILE i Marcin Kacperek z ILE. Pierwsze miejsce zdobył Jacek Chojnowski!

30 i 31 maja 2019 r. w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. Pierwszego dnia uhonorowani zostali uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Seredyn - laureatka konkursu polonistycznego i Piotr Prządka- laureat konkursu matematycznego.

21 marca odbył się w szkole Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur matematyczny". Miło nam poinformować że trzech uczniów z klasy IIa zdobyło w nim wyróżnienie. Są to Eryk Piotrowski Sebastian Trębas oraz Kacper Rachoń. Serdecznie gratulujemy.

STRUMNIK Iwona

29 maja 2019 r. już po raz dziewiąty odbył się w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z siedmiu puławskich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat literatury, geografii, historii, muzyki, sportu, malarstwa, polityki i kultury krajów niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Chojnowski z kl. II LE i Łukasz Czerski z kl. 1 LCb.

W dniach 10-12 maja na hali w Kwidzynie odbyły się ćwierćfinały  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Swoje mecze rozgrywały tam cztery z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce: MTS I Kwidzyn, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS Szczypiorniak Olsztyn oraz UKS Bursa Puławy. Trzon składu „Bursy” stanowili uczniowie naszej szkoły: