28 lutego 2020 r. na zamiejscowym wydziale UMCS w Puławach, w ramach Drzwi Otwartych,  odbył się konkurs chemiczny "Minimatura", którego celem było sprawdzenie wiedzy z zakresu podstawy programowej z chemii rozszerzonej. Zadania, do rozwiązania których przystąpili uczestnicy, były bardzo zróżnicowane i obejmowały różne działy m.in. kinetykę reakcji, roztwory i budowę atomu. Nie obyło się także bez zadań z zakresu chemii organicznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy 3LC.

Znamy już nazwiska 5 licealistów, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału olimpiad przedmiotowych i zawalczą o tytuł laureata w ogólnopolskich zmaganiach.
Z dumą przedstawiamy naszych wybitnych uczniów, którzy będą godnie reprezentować szkołę  w etapie centralnym olimpiad:

Dobiegły końca zmagania uczniów szkoły podstawowej startujących w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Chociaż tegoroczne konkursy okazały się dla uczniów wyjątkowo trudne, bo w całym województwie tytuły laureata w 12 konkursach przedmiotowych zdobyło zaledwie 200 uczniów,  to „Dziewiątka” może pochwalić się aż dwoma tytułami laureata i jednym - finalisty w  konkursach kuratoryjnych.

II LO im. KEN zajęło 254. miejsce w Polsce i 13. na Lubelszczyźnie w  XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” uwzględniającym najlepsze szkoły w kraju. Ta niezmiennie wysoka pozycja szkoły daje jej prestiżowy tytuł "Srebrnej Szkoły". W ostatnich latach "Dziewiątka" jest klasyfikowana coraz wyżej w rankingu ogólnopolskim.

Z dumą informujemy, że pan Krzysztof Próchniak, pracujący od ponad trzydziestu lat jako nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, został odznaczony złotym medalem za długoletnią służbę przyznawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla szczególnie zasłużonych pedagogów. To znakomite odznaczenie zostało wręczone podczas uroczystości przez Wojewodę Lubelskiego, pana Lecha Sprawkę.

Z dumą informujemy, że czterech uczniów naszej szkoły, Sebastian Bartuzi, Kamil Górecki, Michał Podgajny i Aleksander Trzepizur z klasy IIILA znaleźli się w gronie 35 uczestników II etapu 69. Olimpiady Fizycznej z województwa lubelskiego. Zakwalifikowanie się wymagało nie tylko rozwiązania zadań o podwyższonym stopniu trudności, ale również wykonania oraz opisania doświadczeń fizycznych.

Dnia 11.12.2019 odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie, który zorganizowany był w ramach 20. Rocznicy nadania Puławom Patrona Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Trzy uczennice z naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów.