W dniach 5 - 8 kwietnia 2019 r. w Gdańsku - Jelitkowie odbyły się eliminacje centralne XLV Olimpiady Historycznej, podczas których Jacek Chojnowski uczeń klasy II LE naszego liceum zdobył tytuł laureata. Opiekunem merytorycznym Jacka jest pani Elżbieta Iwan – Omilianowicz.
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Z dumą informujemy, że Radosław Bany z kl. 3LA i Sebastian Bartuzi z kl. 2LA zostali  laureatami XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Ich wiedza z fizyki została doceniona podczas etapu centralnego olimpiady, który odbył się 23 marca w Krakowie. Dzięki zdobytym tytułom mogą być przyjęci na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

29 marca 2019 r. w warszawskim centrum kultury Art.Bem odbyła się gala finałowa I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie między wierszami” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Pawła II w Warszawie. Zostały na niej nagrodzone 4 uczennice naszej szkoły w kategorii szkół średnich: wyróżnienie zdobyły Milena Sieprawska z klasy IIILB, Agnieszka Struzik z IIILD, natomiast Natalia Łaszcz z klasy IILB i Adrianna Owczarz z klasy IILE zdobyły odpowiednio III i II miejsce.

W sobotę 30 marca grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Ewa Kałkowska (3LE), Jakub Piątek (2LC), Anita Drzazga (1LCa), Iga Bochniak (1LB), Marta Kierek (1LCa) i Jakub Stasiak (1LD) wraz z panią Moniką Łagowską - Gaweł udała się na finał XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jak co roku zorganizowany był on przez redakcję magazynu psychologicznego „Charaktery”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.

Z dumą informujemy, że Julia Seredyn uczennica kl.8a  zdobyła II miejsce w finale III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii”. Konkurs odbył się 28 marca w Nałęczowie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorami konkursu byli ZS nr 2 w Nałęczowie i Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Julii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dobiegły końca zmagania gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej startujących w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz innych konkursach wiedzy. Jak co roku „Dziewiątka” może pochwalić się aż dziewięcioma tytułami laureata i ośmioma - finalisty w  konkursach kuratoryjnych, tematycznych i olimpiadach.

Radosław Bany z kl. 3LA i Sebastian Bartuzi z kl. 2LA w sobotę 23 marca wzięli udział w etapie centralnym XII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Do Krakowa wybrali się wraz ze swoim opiekunem merytorycznym - panią Jolantą Rzeźnik. Walczyli o zaszczytny tytuł laureata w konkursie z fizyki.