11.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Dęblinie odbył się XIII Konkurs Recytatorski im. Kolumbów pod patronatem dyrektor szkoły pani Anny Dominiak. Imprezę uświetnili swoją obecnością również przewodniczący Rady Miasta Dęblin pan Waldemar Chochowski i wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Henryk Wiejak.

Z ogromną radością informujemy o sukcesach   uczniów naszego liceum: Adriana Szarka z klasy III LC oraz Agaty Jarosz z klasy III LB, którzy 15 listopada 2017 roku   zmierzyli  się  z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund” organizowanego co roku  przez  Łowców Talentów Jersz. W konkursie uczestniczyło   6863 uczniów z 362 szkół z całego kraju. Adrian zdobył w tym konkursie I miejsce w województwie lubelskim ( II w kraju), a Agata miejsce V w województwie.

II LO im. KEN  zajęło 275. lokatę w ogólnopolskim Rankingu  Liceów Ogólnokształcących, uwzględniającym 500 najlepszych liceów w Polsce. Oznacza to, że puławska „ Dziewiątka” zajmuje 13. miejsce w województwie lubelskim i tym samym najwyższe w powiecie puławskim. W rankingu znalazła się jeszcze tylko jedna puławska szkoła, która uplasowała się dopiero na 335. miejscu. Wynik „Dziewiątki” wyprzedza ją aż o 60 miejsc!
„Dziewiątka” po raz kolejny uzyskała tytuł „Srebrnej Szkoły”, tym razem jako jedyne liceum w Puławach, co niewątpliwie jest potwierdzeniem najwyższego w Puławach poziomu nauczania.

11 grudnia 2017r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie ośmioro uczniów z naszej szkoły otrzymało stypendium od Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu ,,Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” współfinansowanego przez Unię Europejską. Program ten skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

12 grudnia 2017 r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej odbyła się Gala Finałowa Konkursu AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZEGO UCZNIA. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Ekonomiczne przy współudziale Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej i Narodowego Banku Polskiego. W konkursie wzięło udział 27 zespołów z całego województwa, a nasza drużyna zakwalifikowała się do finałowej „szóstki”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę (Bartłomiej Gibuła, Konrad Przewłoka, Adam Zagrajek – wszyscy klasa 3LA) zajęła drugie miejsce.

29 listopada w Sądzie Okręgowym w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację programu Prezesa Sądu Okręgowego  „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”. Rozstrzygnięty został konkurs literacki „Czy mogę zostać mediatorem rówieśniczym? - Moje prawo do mediacji”, w którym I miejsce zdobyła Paulina Cieloch (II LA). Jej praca pt. „Mediacje rówieśnicze nowym początkiem” została odczytana w audycji Radia Lublin.

W dniu 17 listopada w Opolu na Górnym Śląsku odbyła się ogólnopolska gala, na której podsumowano Europejskie Dni Dziedzictwa – największy w Europie projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym. Tegoroczna 25. edycja odbywała się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” i zgromadziła ćwierć miliona uczestników podczas 1200 wydarzeń w całej Polsce.
Warto przypomnieć, że nasza szkoła już kolejny raz włącza się w tę jakże pouczającą akcję, organizując każdego roku we wrześniu szereg imprez promujących dziedzictwo naszej kultury.