Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Z dumą informujemy, że zdawalność egzaminu maturalnego w II LO im. KEN wyniosła 99,3%. Spośród 144 zdających tylko jeden uczeń nie uzyskał z jednego z obowiązkowych przedmiotów maturalnych wymaganych 30%. Przysługuje mu jednak prawo do odwołania oraz zdawania w sierpniu egzaminu poprawkowego, ponieważ do wymaganego minimum zabrakło tylko jednego punktu!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną Gala „Nasi Najlepsi” w tym roku nie odbyła się w tradycyjnej formie. Nagrodzeni uczniowie wraz z dyrektor szkoły panią Martą Gładysz zostali zaproszeni po odbiór dyplomów i stypendiów do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy w dniu 26 czerwca według ściśle określonego harmonogramu.

W gronie 148 nagrodzonych imponującą i najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia KEN – aż 68 osób!.

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 7a , Wojciech Kamiński otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie 40 lat Solidarności na Lubelszczyźnie – Lubelski Lipiec 1980 „Stąd ruszyła lawina…”  - w kategorii film. Wojtek w ramach konkursu przeprowadził wyjątkowy wywiad z przewodniczącym strajku kolejarzy w 1980 roku, panem Czesławem Niezgodą. W przygotowanym przez niego materiale znalazły się też unikalne zdjęcia z tamtego okresu, w tym – dotąd niepublikowane ze strajku na Zakładach Azotowych w Puławach.

Podczas II edycji Festiwalu Filmów Grozy ,,FilmSteria” Szymon Malkin uczeń klasy 2LA zdobył nagrodę główną w kategorii najlepszy aktor!  Zadaniem konkursowym w tym ogólnopolskim wydarzeniu było nakręcenie krótkometrażowego filmu w tematyce kina grozy. Druga edycja festiwalu odbywała się w wersji online, a uczestnicy walczyli o statuetki w 13 kategoriach. Organizatorem przedsięwzięcia było XII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.

W bieżącym szkolnym nie odbyły się zawody finałowe olimpiad przedmiotowych z powodu pandemii koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją nasi wybitni licealiści, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału, otrzymali zaszczytne tytuły finalistów.
Z nieukrywaną dumą prezentujemy naszych nieprzeciętnych uczniów:

Miło nam poinformować ,że uczeń naszej szkoły Wiktor Hoszowski, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Konkurs co roku organizowany jest przez  Mazowieckie Kuratorium Oświaty we współpracy z właściwymi kuratoriami województw.

Z prawdziwą dumą informujemy, że nasi uczniowie klas VII - VIII Szkoły Podstawowej odnieśli sukces w konkursie pod nazwą "Cosmic Challenge" organizowanym przez Fundację "SpaceShip". Ich zadaniem w 1. etapie było napisanie pracy na temat "Najważniejsze problemy związane z założeniem pierwszej osady ludzkiej w Kosmosie i sposoby ich rozwiązania".