Po raz piąty uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Spośród 101 uczniów z „9-tki zgłoszonych do konkursu, którzy wzięli udział w eliminacjach on-line odbywających się 5 - 6 marca, 20 osób zakwalifikowało się do finałowej 100. Organizatorzy nie kryli zdumienia, że tak liczna grupa młodzieży z jednej szkoły weszła do finału, ponieważ do udziału zgłosiło się prawie 2000 uczniów z całej Polski.

To już kolejne wydarzenie, w którym bierze udział nasza szkoła, mające uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. I znów możemy mówić o sukcesie!
Z satysfakcją informujemy, że tym razem wśród zwycięzców znajdują się nasi szkolni historycy. A wcale nie było łatwo.  W tym  roku zmagania historyczne dotyczyły przedziału czasowego od roku 1887 (utworzenie Ligi Polskiej i Skarbu Narodowego, pierwszych po klęsce Powstania Styczniowego prób sformułowania nowej koncepcji walki o niepodległość Polski) do 1922 , kiedy to  ostatecznie ukształtowały się  granice odrodzonej II Rzeczpospolitej.

Dobiegły końca zmagania uczniów gimnazjum w konkursach przedmiotowych. Nasi uczniowie, jak co roku, mogą pochwalić się znaczną ilością tytułów laureata i finalisty. Przedstawiamy Naszych Najlepszych:

6 kwietnia 2018 r. klasa 3LE już trzeci raz została zaproszona do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na rozstrzygnięcie międzywojewódzkiego konkursu pt. ,,Sakralne oblicze Ukrainy" w ramach obchodów Dnia Ukraińskiego.
Organizatorzy tego spotkania przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Dzięki prezentacjom wykładowców uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji na temat różnic pomiędzy katolicyzmem a prawosławiem oraz poznaliśmy tajniki ,,pisania” ikon.

Zespół piłkarzy ręcznych z naszego gimnazjum 11.04.2018r. wywalczył drugie miejsce na zawodach Finału Wojewódzkiego Piłki Ręcznej w Zamościu.
Chłopcy gładko przeszli kolejne etapy rozgrywek wygrywając wszystkie mecze na szczeblu miejskim, powiatowym i rejonowym,  awansując w ten sposób do szóstki najlepszych szkół z województwa lubelskiego. W zawodach finałowych wygrali dwa kolejne mecze i w walce o złote medale zmierzyli się z gospodarzami z Zamościa, ulegając 9:6. Gratulacje!

Mamy przyjemność ogłosić, że Michał Kwiatkowski z klasy II GC pod opieką pani Sylwii Kamoli- Kozak oraz Szymon Malkin z klasy III GE pod opieką pani Katarzyny Gawron zostali laureatami VIII edycji Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Uczniowie musieli się zmierzyć z trzema etapami konkursu, zaś każdy z nich składał się z wielu części.

Z niezmierną radością informujemy o wielkim sukcesie ucznia klasy III LC - Adriana Szarka, który został laureatem 41. Olimpiady Języka Niemieckiego dla uczniów  szkół ponadgimnazjalnych.  W tym roku szkolnym  w 41. OJN brało udział ok. 20 tys. uczestników z  całego kraju. Nasz uczeń po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego (obydwa z 1. pozycją na liście) znalazł się w elitarnym gronie  uczniów dopuszczonych do  finału, który odbył się w dniach 23 - 25  marca 2018 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu  i zajął  w nim zaszczytne 3. miejsce w kraju.