Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, że uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum wywalczyli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Gimnazjadzie” 2016/2017. Reprezentanci naszego liceum również zajęli zaszczytne I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Licealiadzie” 2016/2017. Gratulujemy!!!

Po niemal dwóch miesiącach niepewności 15 czerwca poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych, które uczniowie siedmiu klas trzecich pisali w dniach 18 – 20 kwietnia. Absolwenci „dziewiątki” przyzwyczaili nas już do wysokich wyników w czasie egzaminów. Tych oczekiwań nie zawiódł również rocznik 2018. Absolwenci gimnazjum uzyskali wyniki wyższe niż średnie w gminie, powiecie i województwie.

W dniu 17 maja na basenie MOSiR w Puławch odbyły się miejsko - powiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym. Udanie wystartowali w nich uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.  Sztafety pływackie 6x25m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Gabriela Kołcz, Maja Michta, Aleksandra Gałązka, Wiktoria Reszkowska, Monika Goluch, Aleksandra Szyndler oraz chłopców: Kacper Dobek, Mateusz Gałązka, Maciej Magnuszewski, Jan Dybalski, Michał Nowakowski, Maksymilian Kotarski zajęły II miejsce i awansowały do zawodów rejonowych, które odbyły się 21 maja.

Kolejny raz świetnie zaprezentowali się nasi lekkoatleci, którzy rozpoczęli swoje zmagania
w  indywidualnych  mistrzostwach powiatu oraz rejonu. Z tych drugich zawodów do finału wojewódzkiego wśród dziewcząt awansowały:

W dniu 4 czerwca 2018r. odbyła się uroczysta gala kończąca XI Ogólnopolską Olimpiadę "O Diamentowy Indeks AGH".
Z wielką radością informujemy, że do grona laureatów tej olimpiady należą nasi tegoroczni maturzyści: Paweł Szymański, Bartłomiej Gibuła, Konrad Przewłoka i Adam Zagrajek.Wszyscy są laureatami z fizyki. Gratulujemy im tytułów i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji!

30 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Ausflug in die Landeskunde". Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy II LA Aleksandra Wiejak zajęła w nim 2. miejsce. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z geografii i historii krajów obszaru języka niemieckiego oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące filmu, muzyki, zabytków, znanych niemieckich noblistów oraz innych ciekawostek. Oli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach 24-25 maja 2018 roku w  auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty, podczas której pani kurator Teresa Misiuk wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursów. Na uroczystym spotkaniu byli obecni nasi gimnazjaliści: