W dniu 11 listopada uczennice naszej szkoły podstawowej i gimnazjum na sportowo uczciły 100 -  lecie odzyskania niepodległości przez Polskę biorąc udział w XXIX Ogólnopolskich Biegach Niepodległości, które odbyły się na Skwerze Niepodległości w Puławach. Izabela Ambrożek uczennica klasy 3GD w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, nasze gimnazjum w ogólnej klasyfikacji szkół w kategorii dziewcząt uplasowało się również na II miejscu.

Po sportowym współzawodnictwie 27 września na etapie powiatowym i 4 pażdziernika rejonowym, nasze licealne lekkoatletki zajmując II miejsce zakwalifikowały się do udziału w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. 11 pażdziernika na lubelskim stadionie nasze dziewczęta,  pokonując zespoły z Lubartowa, Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaski, zajęły w klasyfikacji zespołowej IV miejsce.

Tradycją w naszym mieście stały się coroczne spotkania uczniów – stypendystów otrzymujących stypendium naukowe „Sybilla”, ich opiekunów oraz nauczycieli wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ich gospodarzem jest Prezydent Miasta – pan Janusz Grobel. W tym roku spotkanie odbyło się w gościnnych progach Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

6 października odbył się I etap tegorocznej edycji gry miejskiej „Bitwa o Puławy". W konkursie wzięło udział 13 grup, z tego 4 z naszej szkoły!!!
Pierwszy etap gry polegał na jak najszybszym przemieszczaniu się od punktu do punktu, które były rozmieszczone na terenie parku Czartoryskich i Skwerze Niepodległości. W każdym punkcie czekały na nas zadania  związane z  historią Puław.

Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, że uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum wywalczyli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Gimnazjadzie” 2016/2017. Reprezentanci naszego liceum również zajęli zaszczytne I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Licealiadzie” 2016/2017. Gratulujemy!!!

Po niemal dwóch miesiącach niepewności 15 czerwca poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych, które uczniowie siedmiu klas trzecich pisali w dniach 18 – 20 kwietnia. Absolwenci „dziewiątki” przyzwyczaili nas już do wysokich wyników w czasie egzaminów. Tych oczekiwań nie zawiódł również rocznik 2018. Absolwenci gimnazjum uzyskali wyniki wyższe niż średnie w gminie, powiecie i województwie.

W dniu 17 maja na basenie MOSiR w Puławch odbyły się miejsko - powiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym. Udanie wystartowali w nich uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.  Sztafety pływackie 6x25m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Gabriela Kołcz, Maja Michta, Aleksandra Gałązka, Wiktoria Reszkowska, Monika Goluch, Aleksandra Szyndler oraz chłopców: Kacper Dobek, Mateusz Gałązka, Maciej Magnuszewski, Jan Dybalski, Michał Nowakowski, Maksymilian Kotarski zajęły II miejsce i awansowały do zawodów rejonowych, które odbyły się 21 maja.