II LO im. KEN  zajęło 179. lokatę w ogólnopolskim Rankingu  Liceów Ogólnokształcących, uwzględniającym 500 najlepszych liceów w Polsce. Oznacza to, że puławska „ Dziewiątka” zajmuje 11. miejsce w województwie lubelskim i tym samym najwyższe w powiecie puławskim. W rankingu znalazła się jeszcze tylko jedna puławska szkoła, która uplasowała się dopiero na 296. miejscu. Wynik „Dziewiątki” wyprzedza ją aż o 117 miejsc!
Ranking ten, który po raz dziewiętnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, bada jakość szkolnictwa ponadgimnazjalnego według ściśle określonych zasad. Przy ocenie szkół brane były pod uwagę: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) i przedmiotów dodatkowych ( 45%). Wysoką 179. lokatę puławski KEN zawdzięcza najlepszym w powiecie wynikom zarówno z matury z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz sukcesom uczniów w olimpiadach. Takie rezultaty zostały osiągnięte dzięki zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz wytężonej pracy absolwentów.
Natomiast w Rankingu Szkół Olimpijskich 2017, uwzględniającym wyniki z 44 ogólnopolskich olimpiad, II LO im. KEN  zajęło bardzo wysoką 84. lokatę wśród 200 wyróżnionych szkół. Jest to doskonały wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku KEN znalazł się na 150. miejscu. Warto podkreślić, że do tego rankingu nie zakwalifikowała się żadna inna puławska szkoła!
Rankingi  Perspektyw wskazują szkoły, które nie tylko dają wiedzę i umiejętności, ale także wychowują, kształtują postawę młodego człowieka. Ułatwiają uczniom najstarszych klas gimnazjów podjęcie bardzo ważnej decyzji wyboru szkoły, która zagwarantuje świetne zdanie egzaminu maturalnego, a w efekcie doprowadzi ich do wymarzonego kierunku studiów.
„Dziewiątka” po raz kolejny uzyskała tytuł „Srebrnej Szkoły”, co niewątpliwie jest potwierdzeniem najwyższego w Puławach poziomu nauczania. Doskonałe wyniki w rankingach  Perspektyw niezbicie dowodzą, że puławski KEN rozwija się i doskonali swoje edukacyjne kompetencje.