Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniu 17 listopada w Opolu na Górnym Śląsku odbyła się ogólnopolska gala, na której podsumowano Europejskie Dni Dziedzictwa – największy w Europie projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym. Tegoroczna 25. edycja odbywała się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” i zgromadziła ćwierć miliona uczestników podczas 1200 wydarzeń w całej Polsce.
Warto przypomnieć, że nasza szkoła już kolejny raz włącza się w tę jakże pouczającą akcję, organizując każdego roku we wrześniu szereg imprez promujących dziedzictwo naszej kultury.
W jubileuszowej uroczystości pod honorowym patronatem Wojewody Opolskiego i Prezydenta Opola wyróżniono  miasta, muzea, biblioteki, wydawnictwa oraz inne instytucje kultywujące narodowe dziedzictwo. W tym zaszczytnym gronie znalazły się dwie  polonistki z naszej szkoły panie: Renata Marcinko i Marzenna Syta, które z rąk dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa  prof. Małgorzaty Rozbickiej otrzymały wyróżnienia za zaangażowanie w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa.
Nagrodzonym paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

fot. Sławomir Mielnik