II LO im. KEN  zajęło 275. lokatę w ogólnopolskim Rankingu  Liceów Ogólnokształcących, uwzględniającym 500 najlepszych liceów w Polsce. Oznacza to, że puławska „ Dziewiątka” zajmuje 13. miejsce w województwie lubelskim i tym samym najwyższe w powiecie puławskim. W rankingu znalazła się jeszcze tylko jedna puławska szkoła, która uplasowała się dopiero na 335. miejscu. Wynik „Dziewiątki” wyprzedza ją aż o 60 miejsc!
„Dziewiątka” po raz kolejny uzyskała tytuł „Srebrnej Szkoły”, tym razem jako jedyne liceum w Puławach, co niewątpliwie jest potwierdzeniem najwyższego w Puławach poziomu nauczania.
Ranking, który po raz dwudziesty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, bada jakość szkolnictwa ponadgimnazjalnego według ściśle określonych zasad. Przy ocenie szkół brane były pod uwagę: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) i przedmiotów dodatkowych ( 45%). Swoją lokatę puławski KEN zawdzięcza najlepszym w powiecie wynikom zarówno z matury z przedmiotów dodatkowych, jak i i sukcesom uczniów w olimpiadach.
Natomiast w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018, uwzględniającym wyniki z 52 ogólnopolskich olimpiad, II LO im. KEN  zajęło 180. lokatę wśród 200 wyróżnionych szkół.
Rankingi  Perspektyw wskazują szkoły, które nie tylko dają wiedzę i umiejętności, ale także wychowują, kształtują postawę młodego człowieka. Ułatwiają uczniom najstarszych klas gimnazjów podjęcie bardzo ważnej decyzji wyboru szkoły, która zagwarantuje świetne zdanie egzaminu maturalnego, a w efekcie doprowadzi ich do wymarzonego kierunku studiów.