Z niezmierną radością informujemy o wielkim sukcesie ucznia klasy III LC - Adriana Szarka, który został laureatem 41. Olimpiady Języka Niemieckiego dla uczniów  szkół ponadgimnazjalnych.  W tym roku szkolnym  w 41. OJN brało udział ok. 20 tys. uczestników z  całego kraju. Nasz uczeń po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego (obydwa z 1. pozycją na liście) znalazł się w elitarnym gronie  uczniów dopuszczonych do  finału, który odbył się w dniach 23 - 25  marca 2018 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu  i zajął  w nim zaszczytne 3. miejsce w kraju. Za swój sukces otrzymał w nagrodę 100% z matury na poziomie rozszerzonym z języka niemieckiego i  liczne nagrody książkowe oraz ponad trzytygodniowy wyjazd na kurs krajoznawczy, w ramach którego weźmie udział w wielu wykładach na Uniwersytecie w Kilonii.
Kolejnym sukcesem Adriana jest 1. miejsce w województwie lubelskim w konkursie „An der KUL ist Deutsch cool” organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej KUL-u.  Na wszystkich etapach konkursu Adrian uzyskał  najwyższą lokatę. Do  finału konkursu, który odbył  się 6 kwietnia 2018 r., zakwalifikowało się jedynie 22 z około tysiąca wszystkich uczestników konkursu. W nagrodę za 1. miejsce Adrian otrzymał min. Indeks Instytutu Filologii Germańskiej KUL-u oraz nagrodę główną w konkursie – tablet.
Warto wspomnieć także,  że nasz wybitnie uzdolniony uczeń w styczniu tego roku zdobył 1. miejsce w województwie lubelskim w Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym  przez JERSZ – Łowcy Talentów.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem licznych sukcesów ucznia w  konkursach języka niemieckiego nie tylko w tym roku szkolnym, ale także we wszystkich 3 latach nauki w naszym LO. A były to sukcesy w konkursach powiatowych (Ausflug in die Landeskunde), wojewódzkich (An der KUL ist Deutsch cool, konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych w Białej Podlaskiej), ogólnopolskich olimpiadach dla szkół ponadgimnazjalnych (39., 40., 41. Olimpiada Języka Niemieckiego i konkurs „Deutschfreund”).
Serdecznie  gratulujemy Adrianowi najwyższych lokat we wszystkich wyżej wymienionych konkursach  i życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych  oraz realizacji życiowych planów !!!

Urszula Karska-Wnuk