Mamy przyjemność ogłosić, że Michał Kwiatkowski z klasy II GC pod opieką pani Sylwii Kamoli- Kozak oraz Szymon Malkin z klasy III GE pod opieką pani Katarzyny Gawron zostali laureatami VIII edycji Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Uczniowie musieli się zmierzyć z trzema etapami konkursu, zaś każdy z nich składał się z wielu części.
Pierwszy etap składał się z testu językowego pisanego w szkole 10 listopada 2017 w formie papierowej. Częścią drugą był test online sprawdzający umiejętności językowe uczestników jak również znajomość słownictwa i gramatyki . Kolejny etap składał się z testu online oraz pracy projektowej, która polegała na przygotowaniu kilkuminutowego filmu, w którym uczeń miał wypowiedzieć się na temat: „Czy inny oznacza gorszy? Czy w dzisiejszych czasach bycie tolerancyjnym jest w pełni możliwe?” oraz zamieszczeniu go w Internecie. Ostatnia część tego etapu polegała na rozmowie z egzaminatorami przez komunikator internetowy w której uczniowie musieli wykazać się biegłością w posługiwaniu się językiem angielskim oraz wykazaniem się bardzo obszerną wiedzą z zakresu kultury i obszaru językowego Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.
Ostatni etap wymagał od uczestników przygotowania się po raz kolejny do rozmowy z egzaminatorami przez komunikator internetowy, jednakże w tej części oprócz wykazania się wiedzą z kultury, historii i polityki Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, uczniowie musieli  zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi lektury napisanej przez Kazuo Ishiguro „Nie opuszczaj mnie”, czytanej przez nich oczywiście w wersji angielskiej.
Laureatom serdecznie gratulujemy!