Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

6 kwietnia 2018 r. klasa 3LE już trzeci raz została zaproszona do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na rozstrzygnięcie międzywojewódzkiego konkursu pt. ,,Sakralne oblicze Ukrainy" w ramach obchodów Dnia Ukraińskiego.
Organizatorzy tego spotkania przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Dzięki prezentacjom wykładowców uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji na temat różnic pomiędzy katolicyzmem a prawosławiem oraz poznaliśmy tajniki ,,pisania” ikon. Studentki piątego roku slawistyki zachęcały i przekonywały nas, że warto studiować na KUL-u.
Na koniec spotkania nastąpił najbardziej wyczekiwany przez nas moment -  rozstrzygnięcie multimedialnego konkursu o najciekawszych obiektach sakralnych u naszych wschodnich sąsiadów.
W tym roku naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice pani Renaty Marcinko. Tegoroczne maturzystki Karolina Wójcik i Wiktoria Bocian zajęły II  miejsce, przynosząc naszemu liceum kolejny sukces.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom konkursu za zaproszenie nas  na Dzień Ukraiński odbywający się na Wydziale Slawistyki KUL, dzięki czemu mieliśmy możliwość poznania kultury ukraińskiej, a także zwiedzenia uczelni, w której być może niektórzy z nas będą kontynuować w przyszłości naukę.
Naszym zdolnym koleżankom serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.

Katarzyna Szczepaniak 3LE