W dniach 24-25 maja 2018 roku w  auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty, podczas której pani kurator Teresa Misiuk wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursów. Na uroczystym spotkaniu byli obecni nasi gimnazjaliści: Julia Ogonowska —  laureatka konkursu ortograficznego, konkursu z języka polskiego i XXIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” oraz finalistka konkursu historycznego, Wojciech Zarzecki — laureat konkursów z fizyki i z matematyki, Antoni Domagała — laureat konkursu z historii i XXIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza...”, Krzysztof Kwiatuszewski — laureat XXIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza...” oraz uczniowie szkoły podstawowej: Tomasz Wójcicki - laureat XXIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza...” i finalista konkursu historycznego oraz Franciszek Giergiel — laureat XXIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza...”. W sumie nasi uczniowie mogą pochwalić się dziesięcioma tytułami laureatów! Wyróżnionym uczniom towarzyszyła dyrekcja oraz nauczyciele prowadzący. W auli zgromadziło się wiele ważnych osobistości: pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski, pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, pani Anna Tarnowska–Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego działającego przy Katolickim Uniwersytecie Lubelski, ani Marta Gocłowska, Wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Wschodniego w Lublinie. Ks. dr hab. Andrzej Kiciński, zastępujący rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego, poruszył wszystkich zgromadzonych pięknym przemówieniem, w którym odwołał się do niezwykle dla nas ważnej setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz życzył nam pasji do tworzenia nowej historii. Z kolei ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, mówił: „Będziecie wspominać, że byliście laureatami, kiedy Polska odzyskała niepodległość.” Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów lubelskich szkół. Pierwszego dnia wystąpił chór szkolny „Czelesta” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie, a drugiego -zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. W ich wykonaniu mieliśmy okazję usłyszeć pieśni niepodległościowe.
Laureatom i ich nauczycielom prowadzącym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach oraz olimpiadach!