Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

II LO im. KEN  zajęło 255. lokatę w ogólnopolskim Rankingu  Liceów Ogólnokształcących, uwzględniającym 500 najlepszych liceów w Polsce. Oznacza to, że puławska „ Dziewiątka” zajmuje 13. miejsce w województwie lubelskim i tym samym najwyższe w powiecie puławskim. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasza szkoła zajęła 274. miejsce. Tegoroczny wynik jest aż o 19 miejsc lepszy! Zawdzięczamy go wytężonej pracy naszych uczniów, zaangażowaniu nauczycieli i nieocenionemu wsparciu ze strony rodziców oraz lokalnych władz samorządowych  i oświatowych,  dbających o dobre warunki pracy w naszej szkole. Cieszymy się, że nasz wspólny wysiłek został doceniony, choć warto podkreślić, że nadrzędnym celem szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia, a nie rywalizacja w rankingach.
„Dziewiątka” po raz kolejny uzyskała tytuł „Srebrnej Szkoły”, co niewątpliwie jest potwierdzeniem najwyższego w Puławach poziomu nauczania.
Ranking, który po raz dwudziesty pierwszy został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, bada jakość szkolnictwa ponadgimnazjalnego według ściśle określonych zasad. Przy ocenie szkół brane były pod uwagę: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) i przedmiotów dodatkowych (45%). Swoją lokatę puławski KEN zawdzięcza najlepszym w powiecie wynikom zarówno z matury z przedmiotów dodatkowych, jak i i sukcesom uczniów w olimpiadach.