Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Z radością informujemy, że aż 8 uczniów naszego liceum przeszło zwycięsko szkolne zmagania konkursowe w olimpiadach z przedmiotów ścisłych. Prezentujemy licealistów KEN-u, którzy zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad z fizyki i geografii oraz II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, fizyki i chemii.

 

Julia Abramowicz uczennica klasy 2LC
uczestniczka II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z chemii
opiekun p. Marianna Raczkiewicz


Radosław Bany uczeń  klasy 3LA
uczestnik etapu okręgowego 68. Olimpiady Fizycznej i II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki
opiekun p. Jolanta Rzeźnik


Sebastian Bartuzi uczeń  klasy 2LA
uczestnik  II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki imatematyki
opiekunki p. Jolanta Rzeźnik i p. Beata Bąkała


Andrzej Domagała uczeń  klasy 3LA
 uczestnik  II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki
opiekun p. Jolanta Rzeźnik


Kamil Górecki uczeń  klasy 2LA
uczestnik  II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki
opiekun p. Beata Bąkała


Maciej Mikulski uczeń  klasy 3LA
uczestnik etapu okręgowego 68. Olimpiady Fizycznej i II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki
opiekun p. Jolanta Rzeźnik


Jakub Sobczyński  uczeń  klasy 2 LD
uczestnik XLV Olimpiady Geograficznej
opiekun p. Radosław Łysiak


Tomasz Wiejak uczeń  klasy 3LA
uczestnik etapu okręgowego 68. Olimpiady Fizycznej i II etapu olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki
opiekun p. Jolanta Rzeźnik


Prezentujemy również garść informacji na temat formy zmagań naszych uczniów podczas olimpiad.
Zawody I stopnia Olimpiady Fizycznej składają się z dwóch części: teoretycznej i doświadczalnej. Uczniowie rozwiązują zadania w domu i mogą korzystać z wszelkich książek, podręczników, tablic, itp. Rozwiązania przesyłają do Komitetów Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Zawody II stopnia dzielą się na część teoretyczną oraz doświadczalną.
Etap szkolny Olimpiady Geograficznej polega na sprawdzeniu wiedzy i umiejętności uczniów przez Komisję Szkolną. Uczniowie, którzy pomyślnie przejdą etap wstępny, samodzielnie wykonują pracę pisemną na jeden z tematów. Zawody II stopnia składają się z trzech części: weryfikacji nadesłanych prac I stopnia, części pisemnej oraz części ustnej.
Natomiast Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” to trzystopniowa olimpiada realizowana w zakresie 5 przedmiotów: matematyka, informatyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii. I etap polega na rozwiązaniu zadań umieszczonych na stronie uczelni. II etap odbywa się w wyznaczonych szkołach, uczniowie muszą rozwiązać określoną liczbę zadań w wyznaczonym czasie. Laureaci olimpiady przyjmowani są na AGH z pominięciem procedury egzaminacyjnej.
W styczniu nasi licealiści rozwiązywali zadania teoretyczne podczas etapu okręgowego 68.Olimpiady Fizycznej, zaś na początku lutego wezmą udział w zmaganiach konkursowych II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki, chemii i matematyki oraz w etapie okręgowym XLV Olimpiady Geograficznej. Trzymamy kciuki!
Wszystkim wymienionym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.