Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Z przyjemnością informujemy, że projekt społeczny uczniów naszej szkoły „Zakorzeniamy Puławy” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii zyskał nominację do Złotych Wilków na Gali Zwolnionych z Teorii, a członkowie zespołu byli finalistami konkursu i reprezentowali naszą szkołę 24 kwietnia 2019 roku podczas uroczystej gali w Global Expo. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział ponad 15 tysięcy uczniów. Dzięki pełnej realizacji założeń i celu projektowego uczniowie naszej szkoły: Natalia Łaszcz, Nina Lisiowska, Aleksandra Walasek, Małgorzata Wiejak z kl.2LB i Kamil Górecki z kl.2LA uzyskali międzynarodowe certyfikaty z zarządzania. Głównym zadaniem projektu ekologicznego „Zakorzeniamy Puławy” było uwrażliwienie lokalnego społeczeństwa na problemy ochrony środowiska. Ucząc podstaw ekologii najmłodszych mieszkańców naszego miasta podczas dziesięciu wykładów, licealiści pomogli młodym puławianom wykształcić nowe nawyki ekologiczne i zdobyć wiedzę na temat naszej planety. Ich projekt odbił się szerokim echem w lokalnych mediach – gazetach, portalach internetowych, telewizji czy radiu. Poprzez media społecznościowe pokazywali rówieśnikom kulisy swojego projektu, a także opowiadali o środowisku i  przeprowadzali quizy. Dzięki działalności młodzieży nasza szkoła uplasowała się na 81. miejscu pośród 150 szkół całej Polski w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Potwierdza  to, jak duże wsparcie daje szkoła i pomaga spełniać warunki potrzebne do podejmowania własnych inicjatyw przez młodzież. Jednak  najważniejsze są kreatywność i działanie  naszych wspaniałych uczniów!