Przygotowania do naszej szwedzkiej wyprawy trwały przez niemal rok, dlatego każdy z nas nie mógł się już doczekać dnia podróży. Naszą skandynawską wyprawę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem 21 maja 2018 r., gdy pod opieką  nauczycieli: Panów Radosława Łysiaka, Adama Skowyry, Macieja Abramka oraz Pań Anny Rzymskiej i Renaty Mazurek wyruszyliśmy w stronę polskiego Bałtyku do Gdyni. Po kilkugodzinnej podróży nasza grupa uczniów 2LB i 2LD dotarła do Gdyni, gdzie spędziliśmy czas wolny, czekając na przypłynięcie promu Stena Spirit.

Koniec maja był dla nas czasem wytężonej pracy - ostatnie sprawdziany, kartkówki. Ale ile można się uczyć, gdy na dworze taka piękna pogoda? Czas na relaks i odpoczynek musiał się znaleźć. Najlepszym sposobem na oderwanie się od szkolnych spraw jest oczywiście… wycieczka! Taką formę spędzenia wolnego czasu wybrali niemal wszyscy uczniowie klas drugich. 3 czerwca wyruszyliśmy, wyposażeni we wspaniałe humory, do Parku Rekreacji „Zoom Natury”. W Janowie Lubelskim czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Klasy II z wizytą w Muzeum Czartoryskich. Korzystając z pięknej piątkowej pogody klasy II wybrały się na lekcję historii do Muzeum Czartoryskich w Puławach.

We wtorek 5 marca 2019 r. uczniowie klasy ILE pojechali na wycieczkę klasową do Warszawy pod opieką wychowawcy p. Adama Skowyry i p. Igi Maciak.
Wyjazd odbył się zgodnie z planem o godz. 10.00. Dwie godziny później dojechaliśmy do Warszawy. Na miejsce dotarliśmy  przed czasem, więc wykorzystaliśmy wolną chwilę, by obejrzeć wystawę samolotów w Muzeum Wojska Polskiego.

W dniu 12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1LA wybrali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Rzeźnik oraz pani Elżbiety Iwan-Omilianowicz.
Głównym celem podróży była wizyta na Uniwersytecie Warszawskim w celu zgłębienia wiedzy na temat fizyki atomowej. Na początku uczniowie obejrzeli krótki film wprowadzający w tematykę atomów, a następnie wraz z przewodnikiem  udali się na zwiedzanie uniwersytetu.

Tuż przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - 9 listopada klasy 8a, 8b, 3ge, część klas 3gg i 3gb z wychowawczyniami: p. Renatą Bany i p. Katarzyną Witkowską oraz matematyczkami: p. Elżbietą Kaczorowską, p. Beatą Bąkałą, p. Iwoną Mierzejewską, p. Agnieszką Peplińską i pedagogiem szkolnym p. Maciejem Abramkiem pojechały na wycieczkę do Warszawy, będącą istnym rajem dla pasjonatów matematyki. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Politechnikę Warszawską, gdzie zapoznaliśmy się z jej historią i funkcjonowaniem.

Zwiedzanie lotniska? Dlaczego nie!  26 października wybraliśmy się na wycieczkę na lotnisko w Świdniku. Pan Tomasz Futoma, pasjonat lotnictwa, przybliżył uczniom klas II charakterystykę działania portu lotniczego. Dzieci miały możliwość zaobserwowania, jak lądują i startują samoloty oraz zwiedzenia terminala, gdzie zobaczyli strefę witania przylatujących, miejsce, gdzie ważymy i nadajemy bagaż oraz drogę wiodącą do samolotu, a także strefę bezpieczeństwa.