Szóstego grudnia w całej Polsce świętowano stulecie przyjaźni i współpracy politycznej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Akcja prowadzona była pod hasłem #100latPLiUSA. W Lublinie odbyło się spotkanie z amerykańskimi dyplomatami: Johnem Armstrongiem oraz Nickiem Laverty, a siedemnaścioro uczniów z klasy 1LB dostało niepowtarzalną szansę na wzięcie w nim udziału.
I tak oto pod opieką pań Sylwii Wójtowicz i Katarzyny Gawron, klasa językowa znalazła się w stolicy naszego województwa.

24 listopada 2017 r. klasa II LC wybrała się do Państwowego Instytutu Weterynarii , aby uczestniczyć w  wykładach  oraz zgłębić swoją wiedzę w dziedzinach, jakimi zajmuje się owa placówka naukowo-badawcza. Spotkanie otworzył wykład inauguracyjny  poprowadzony przez dr.hab. prof. nadzw. Mirosława Polaka, który przybliżył nam historię placówki oraz  rolę, jaką odgrywa puławski instytut nie tylko w Polsce, ale  również w skali światowej.
Kolejna część ,,Open Day”  polegała na zwiedzaniu laboratoriów PIW-etu.

W środę 8 listopada klasa 1LA odwiedziła Laboratorium Jonów Ciężkich Uniwersytetu Warszawskiego. Oprowadzał nas po jego zakamarkach pan Julian Srebrny, jeden z pracujących tam fizyków. Mieliśmy niecodzienną okazję zobaczyć cyklotron ciężkich jonów, którego działanie jest wykorzystywane do celów medycznych. W Laboratorium prowadzone są badania z dziedziny struktury jądra atomowego i jądrowych oraz biologicznych skutków promieniowania jonizującego.

19 października klasy humanistyczne – ILE oraz IILE – wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie był zaplanowany m. in. spektakl pt. „Kontrabanda” w Teatrze „Komedia”. Występ był zabawny i interesujący, jednak najciekawszym punktem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich. Powstało ono w symbolicznym miejscu: w sercu dawnej tętniącej życiem dzielnicy zamieszkałej przez Żydów, w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto.

24 października funkcjonujący w naszej szkole Klub Turystyczny „Tramp” wznowił swoją działalność. Celem wyprawy uczniów klas: IIILB oraz IIILD stał się Roztoczański Park Narodowy, położony w województwie lubelskim. Pierwszym przystankiem była miejscowość Susiec, znajdująca się na Roztoczu Środkowym.
Z tego miejsca uczestnicy wycieczki podążyli Szlakiem Szumów, podziwiając otaczającą przyrodę. Do jednych z bardziej interesujących miejsc, które odwiedzili zwiedzający, należał pomnik przyrody nieożywionej – wodospad o wysokości 1,5 m.

25 września klasa ILB pod opieką p. Bożeny Pionki, p. Marzeny Szymczak oraz wychowawczyni  p. Katarzyny Sałek wybrała się do Let me Out oraz Archiwum Kryminalnego w Lublinie w ramach integracji klasowej.
Od samego początku nie mogliśmy doczekać się pierwszej wspólnej wycieczki. Nasz wybór padł na Lublin, gdzie postanowiliśmy odwiedzić Escape Room. Po dotarciu na miejsce spędziliśmy czas wolny na Starym Mieście.

W środę 11 października klasa humanistyczna 3LE wybrała się do puławskiego Sądu Rejonowego. Ucząc się prawa na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak funkcjonuje ono w praktyce. W sądzie spędziliśmy cały dzień, uczestnicząc w kilku rozprawach prowadzonych przez sędziego pana Piotra Mogielnickiego.