Dnia 6 lutego 2020 r. klasa 1LBp pojechała na  wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zapalili znicze na grobach znanych polskich pisarzy na Powązkach. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wybitna sztuka teatralna pt. „Stowarzyszenie umarłych poetów” w OCH- Teatrze,  która pozostanie nam na zawsze w pamięci. Spektakl opowiada o nauczycielu stosującym  niekonwencjonalne metody nauczania, dzięki którym rozbudza on w swoich uczniach umiłowanie poezji, miłość życia, prawo do marzeń, wolności i buntu. Rewelacja !!!

W poniedziałek 03.02.2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas pierwszych liceum z Przedstawicielką I Oddziału PKO Banku Polskiego w Puławach. Uczniowie z entuzjazmem na twarzach przywitali zaproszonego gościa. Licealiści mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji, którą prowadziła osoba pracująca w banku. Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań odnoszących się do pracy w tej poważnej instytucji oraz dotyczących znaków pieniężnych, urządzeń i przedmiotów wykorzystywanych przy codziennej obsłudze klienta.

10 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1LBp i 1LCbp pojechali na wycieczkę do Warszawy i Dęblina. Atrakcje rozpoczęły się w kinie 4DX na seansie ,,Ekstremalna pogoda". Film w bardzo ciekawy sposób pokazał nam pracę badaczy i zwykłych ludzi, którzy odkrywają zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada, pożary i topnienie lodowców, aby pomóc nam zrozumieć efekt motyla i dostosować się do nieustannie zmieniającej się pogody.

W poniedziałek 9 grudnia 2019r. klasa II LE, pod opieką wychowawcy pana Adama Skowyry oraz pani Sylwii Wójtowicz, wybrała się na wycieczkę klasową do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko na Stadionie Narodowym. W czasie jazdy wielu uczniów pokazało, że doskonale czują się na łyżwach, za to ci, którzy nie są wprawnymi łyżwiarzami, mogli ślizgać się w towarzystwie foki.

Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji poświęconej funkcjonowaniu banku. Dzieci zostały powitanie przez p. Magdę i p. Marzenkę. Zobaczyły miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów oraz dowiedziały się, jak  korzystać z bankomatu. Odwiedziły też skarbiec. Następnie dzieci poznały dyrektora banku. Później wzięły udział w quizie wiedzy o bankowości, w czasie którego czekały na nie atrakcyjne nagrody. Wizyta w banku zrobiła na naszych uczniach ogromne wrażenie.

14 listopada 2019 r. nasza klasa 1LEg razem z nauczycielami: panią Lidią Sołtys i panem Adamem Skowyrą wzięła udział w zajęciach edukacyjnych „WRZESIEŃ 39 na Lubelszczyźnie”, które odbyły się w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.
Zajęcia składały się z trzech części. W części pierwszej wysłuchaliśmy wykładów pracowników naukowych Instytutu Historii UMCS: „Będzie lepiej …? Lublin w przededniu wybuchu II wojny światowej” oraz „Obrona Lublina we wrześniu 1939 roku”.

26 listopada klasa 2LB udała się do American Corner w Lublinie na spotkanie z Taylor Wichtendahl, stypendystką ze Stanów Zjednoczonych. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu, z którego dowiedzieliśmy się, jak obchodzone jest Święto Dziękczynienia w USA. Następnie uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji na podstawie serialu „Friends”. Organizatorzy spotkania przygotowali dla nas poczęstunek, mogliśmy więc spróbować m.in. pysznych babeczek dyniowo-cynamonowych oraz amerykańskich cukierków.