Dnia 29.10.2019 r. klasa humanistyczna 3LE udała się do Sądu Rejonowego w Puławach. Zgłębiając tajniki prawa na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak funkcjonuje ono w praktyce. W sądzie spędziliśmy cały dzień, uczestnicząc w pięciu rozprawach związanych m.in. z oszustwami podatkowymi, konfliktami sąsiedzkimi i zniesławieniem.

Dnia 24 września 2019r. klasa I LEg, pod opieką: wychowawczyni pani Lidii Sołtys, pani pedagog Kamili Brodzik i pani od biologii Agnieszki Szczerbetki, wybrała się na wycieczkę integracyjną do Puszczy Kozienickiej.
Najpierw przeszliśmy ścieżką dydaktyczną „Królewskie Źródła”. Pani leśnik zapoznała nas z historią i walorami przyrodniczymi rezerwatu, gdzie przyroda rządzi się własnymi prawami bez ingerencji człowieka.

Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum uczestniczyli w szkoleniach i pokazach robotów odbywających się w  Parku Naukowo -Technologicznym w ramach trwającego w tym tygodniu Lubelskiego Festiwalu Nauki. Młodzież zobaczyła wiele ciekawych maszyn, np.łaziki i hydrosy, czyli pojazdy poruszające się dzięki wodorowi. Jednak uwagę najbardziej przykuł pokaz na temat robotów budowanych na międzynarodowy turniej "First".

Co mają wspólnego huśtawki z rezonansami? Jak wygląda świat przez kamerę termowizyjną? Od czego zależy kolor świetlówek? Na te i na wiele innych pytań poznały odpowiedź nasze klasy ósme, które w poniedziałek 16 września uczestniczyły w 60. Pokazach z Fizyki. Odbyły się one na Wydziale Fizyki UMCS i obejmowały zajęcia z zakresu prądu elektrycznego, rezonansów, ruchu obrotowego, a także termodynamiki.

Przygotowania do naszej szwedzkiej wyprawy trwały przez niemal rok, dlatego każdy z nas nie mógł się już doczekać dnia podróży. Naszą skandynawską wyprawę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem 21 maja 2018 r., gdy pod opieką  nauczycieli: Panów Radosława Łysiaka, Adama Skowyry, Macieja Abramka oraz Pań Anny Rzymskiej i Renaty Mazurek wyruszyliśmy w stronę polskiego Bałtyku do Gdyni. Po kilkugodzinnej podróży nasza grupa uczniów 2LB i 2LD dotarła do Gdyni, gdzie spędziliśmy czas wolny, czekając na przypłynięcie promu Stena Spirit.

Koniec maja był dla nas czasem wytężonej pracy - ostatnie sprawdziany, kartkówki. Ale ile można się uczyć, gdy na dworze taka piękna pogoda? Czas na relaks i odpoczynek musiał się znaleźć. Najlepszym sposobem na oderwanie się od szkolnych spraw jest oczywiście… wycieczka! Taką formę spędzenia wolnego czasu wybrali niemal wszyscy uczniowie klas drugich. 3 czerwca wyruszyliśmy, wyposażeni we wspaniałe humory, do Parku Rekreacji „Zoom Natury”. W Janowie Lubelskim czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Klasy II z wizytą w Muzeum Czartoryskich. Korzystając z pięknej piątkowej pogody klasy II wybrały się na lekcję historii do Muzeum Czartoryskich w Puławach.