Klasy II z wizytą w Muzeum Czartoryskich. Korzystając z pięknej piątkowej pogody klasy II wybrały się na lekcję historii do Muzeum Czartoryskich w Puławach.

We wtorek 5 marca 2019 r. uczniowie klasy ILE pojechali na wycieczkę klasową do Warszawy pod opieką wychowawcy p. Adama Skowyry i p. Igi Maciak.
Wyjazd odbył się zgodnie z planem o godz. 10.00. Dwie godziny później dojechaliśmy do Warszawy. Na miejsce dotarliśmy  przed czasem, więc wykorzystaliśmy wolną chwilę, by obejrzeć wystawę samolotów w Muzeum Wojska Polskiego.

W dniu 12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1LA wybrali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Rzeźnik oraz pani Elżbiety Iwan-Omilianowicz.
Głównym celem podróży była wizyta na Uniwersytecie Warszawskim w celu zgłębienia wiedzy na temat fizyki atomowej. Na początku uczniowie obejrzeli krótki film wprowadzający w tematykę atomów, a następnie wraz z przewodnikiem  udali się na zwiedzanie uniwersytetu.

Tuż przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - 9 listopada klasy 8a, 8b, 3ge, część klas 3gg i 3gb z wychowawczyniami: p. Renatą Bany i p. Katarzyną Witkowską oraz matematyczkami: p. Elżbietą Kaczorowską, p. Beatą Bąkałą, p. Iwoną Mierzejewską, p. Agnieszką Peplińską i pedagogiem szkolnym p. Maciejem Abramkiem pojechały na wycieczkę do Warszawy, będącą istnym rajem dla pasjonatów matematyki. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Politechnikę Warszawską, gdzie zapoznaliśmy się z jej historią i funkcjonowaniem.

Zwiedzanie lotniska? Dlaczego nie!  26 października wybraliśmy się na wycieczkę na lotnisko w Świdniku. Pan Tomasz Futoma, pasjonat lotnictwa, przybliżył uczniom klas II charakterystykę działania portu lotniczego. Dzieci miały możliwość zaobserwowania, jak lądują i startują samoloty oraz zwiedzenia terminala, gdzie zobaczyli strefę witania przylatujących, miejsce, gdzie ważymy i nadajemy bagaż oraz drogę wiodącą do samolotu, a także strefę bezpieczeństwa.

Dnia 19.10.2018r.  uczniowie z klas 2  naszej szkoły udały się z wizytą do  Biblioteki Miejskiej w Puławach. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach funkcjonowania biblioteki, prowadzenia kart bibliotecznych i oznaczania książek, zasadach ich wypożyczania. Mogli też obejrzeć bogate i urozmaicone księgozbiory. Zajęcia miały na celu rozbudzenie pasji czytelniczej i chyba się to udało, bo dzieci pytały nawet o godziny otwarcia biblioteki.

W czwartek 27 września wybraliśmy się do Puszczy Kozienickiej, aby się trochę pobawić i poznać. Z racji spóźniającego się autokaru zajęcia zaczęliśmy już na boisku szkolnym, gdzie lekko niezgrabnie zatańczyliśmy "belgijkę", którą mamy zamiar przez czekające nas trzy lata liceum opanować perfekcyjnie.
Na miejscu przywitały nas miła atmosfera, muzyka oraz pani Lidia - leśnik, która była naszym przewodnikiem po Puszczy Kozienickiej.