Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji poświęconej funkcjonowaniu banku. Dzieci zostały powitanie przez p. Magdę i p. Marzenkę. Zobaczyły miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów oraz dowiedziały się, jak  korzystać z bankomatu. Odwiedziły też skarbiec. Następnie dzieci poznały dyrektora banku. Później wzięły udział w quizie wiedzy o bankowości, w czasie którego czekały na nie atrakcyjne nagrody. Wizyta w banku zrobiła na naszych uczniach ogromne wrażenie.

14 listopada 2019 r. nasza klasa 1LEg razem z nauczycielami: panią Lidią Sołtys i panem Adamem Skowyrą wzięła udział w zajęciach edukacyjnych „WRZESIEŃ 39 na Lubelszczyźnie”, które odbyły się w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.
Zajęcia składały się z trzech części. W części pierwszej wysłuchaliśmy wykładów pracowników naukowych Instytutu Historii UMCS: „Będzie lepiej …? Lublin w przededniu wybuchu II wojny światowej” oraz „Obrona Lublina we wrześniu 1939 roku”.

26 listopada klasa 2LB udała się do American Corner w Lublinie na spotkanie z Taylor Wichtendahl, stypendystką ze Stanów Zjednoczonych. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu, z którego dowiedzieliśmy się, jak obchodzone jest Święto Dziękczynienia w USA. Następnie uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji na podstawie serialu „Friends”. Organizatorzy spotkania przygotowali dla nas poczęstunek, mogliśmy więc spróbować m.in. pysznych babeczek dyniowo-cynamonowych oraz amerykańskich cukierków.

Dnia 29.10.2019 r. klasa humanistyczna 3LE udała się do Sądu Rejonowego w Puławach. Zgłębiając tajniki prawa na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak funkcjonuje ono w praktyce. W sądzie spędziliśmy cały dzień, uczestnicząc w pięciu rozprawach związanych m.in. z oszustwami podatkowymi, konfliktami sąsiedzkimi i zniesławieniem.

Dnia 24 września 2019r. klasa I LEg, pod opieką: wychowawczyni pani Lidii Sołtys, pani pedagog Kamili Brodzik i pani od biologii Agnieszki Szczerbetki, wybrała się na wycieczkę integracyjną do Puszczy Kozienickiej.
Najpierw przeszliśmy ścieżką dydaktyczną „Królewskie Źródła”. Pani leśnik zapoznała nas z historią i walorami przyrodniczymi rezerwatu, gdzie przyroda rządzi się własnymi prawami bez ingerencji człowieka.

Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum uczestniczyli w szkoleniach i pokazach robotów odbywających się w  Parku Naukowo -Technologicznym w ramach trwającego w tym tygodniu Lubelskiego Festiwalu Nauki. Młodzież zobaczyła wiele ciekawych maszyn, np.łaziki i hydrosy, czyli pojazdy poruszające się dzięki wodorowi. Jednak uwagę najbardziej przykuł pokaz na temat robotów budowanych na międzynarodowy turniej "First".

Co mają wspólnego huśtawki z rezonansami? Jak wygląda świat przez kamerę termowizyjną? Od czego zależy kolor świetlówek? Na te i na wiele innych pytań poznały odpowiedź nasze klasy ósme, które w poniedziałek 16 września uczestniczyły w 60. Pokazach z Fizyki. Odbyły się one na Wydziale Fizyki UMCS i obejmowały zajęcia z zakresu prądu elektrycznego, rezonansów, ruchu obrotowego, a także termodynamiki.