Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

"Po starą księgę sięgam ze wzruszeniem. Zda mi się, że to nakryty kamieniem ojców proch. Czas się poczernił i kruszy, lecz pełna w sobie nieśmiertelnej duszy. Ktoś do mnie mówi poprzez wieków ciszę - to przeszłość, głosem czcigodnym pradziada, z myśli i czynów swoich się spowiada."
Dnia 22 września, we wtorek klasa 3gB wraz ze swoją wychowawczynią  Dorotą Zarodą oraz p. Urszulą Karską - Wnuk wybrała się do Lublina na Lubelski Festiwal Nauki . Zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w Archiwum Państwowym, od sympatycznej przewodniczki dowiedzieliśmy się o edukacji naszych przodków, o funkcjonowaniu szkół w tamtych czasach oraz o sposobie wychowania młodzieży. Obejrzeliśmy również stare dokumenty, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej  mieliśmy okazję wysłuchać wykładów na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Tematem przewodnim był wyjazd za granicę i czyhające tam zagrożenia. Dowiedzieliśmy się o wielu niebezpieczeństwach oraz o sposobach  zapobiegania im.
Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki były Lubelskie Podziemia. To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. W podziemiach znajdowały się dwie makiety, przedstawiające dawne panoramy miasta. Największą atrakcją była jednak wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina.

Olga Sikora 3gB