Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniu 28 stycznia, klasy: II GB i II GG, udały się na wycieczkę do Warszawy. Zebraliśmy się przed budynkiem straży pożarnej.
Kiedy policja dokonała sprawdzenia autokaru - wyruszyliśmy w drogę.
Podróż minęła nam bardzo szybko, bez jakichkolwiek komplikacji.Na początku udaliśmy się na "Niewidzialną wystawę". Na miejscu czekał na nas bardzo miły przewodnik, którego zadaniem było ukazanie nam świata bez użycia zmysłu wzroku. Mieliśmy przekonać się, jak radzą sobie osoby niewidome ze swoją przypadłością. Chociaż przez chwilę, poczuć się jak one. Zwiedzaliśmy różne pomieszczenia i sytuacje "z życia wzięte", z którymi na co dzień się spotykamy. Wszystko odbywało się w zupełnej ciemności. Wpadaliśmy na ściany i różne meble, ale przewodnik, choć sam był osobą niedowidzącą - kierował nami, nie pozwalając na niebezpieczeństwo. Celem tej wystawy było pokazanie, poprzez pozytywne przeżycia, jak możemy pomóc osobom niewidomym i jak je zrozumieć.
Następnie, wybraliśmy się do Złotych Tarasów, gdzie dostaliśmy czas wolny na obiad. Odwiedziliśmy jeszcze różne sklepy, których nie ma w naszej okolicy. Z uśmiechem na twarzy, udaliśmy się do OH♥Teatru na spektakl - "Trzeba zabić starszą Panią". Debiut reżyserski Cezarego Żaka, wspaniała obsada, zabawna historia. Główną bohaterkę grała Barbara Krafftówna, która idealnie sprawdziła się w swojej roli. Przedstawienie bardzo nam się podobało, dlatego też nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami, które zdecydowanie im się należały.
Zmęczeni, a zarazem przepełnieni pozytywnymi wrażeniami, wróciliśmy do domu.

Olga Sikora klasa II GB
Piotr Kejna klasa II GB