Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

25 września klasa ILB pod opieką p. Bożeny Pionki, p. Marzeny Szymczak oraz wychowawczyni  p. Katarzyny Sałek wybrała się do Let me Out oraz Archiwum Kryminalnego w Lublinie w ramach integracji klasowej.
Od samego początku nie mogliśmy doczekać się pierwszej wspólnej wycieczki. Nasz wybór padł na Lublin, gdzie postanowiliśmy odwiedzić Escape Room. Po dotarciu na miejsce spędziliśmy czas wolny na Starym Mieście. Następnie, podzieleni wcześniej na grupy, poszliśmy do siedmiu pokoi tematycznych: „Cela nr 3”, „Psychiatryk”, „Kraina czarów”, „Skarbiec”, „Komisariat”, „Dziupla złodziei” i  „Gabinet Marszanda”.  Zostaliśmy tam zamknięci, a naszym jedynym, wydawać się mogło banalnym, zadaniem było znalezienie klucza i wydostanie się. Mieliśmy na to 60 minut. Pokoje pełne były logicznych zagadek, skomplikowanych szyfrów i różnorodnych przedmiotów pomocniczych, które nieraz wymagały od nas „burzy mózgów”. Presja czasu i zegar zawieszony na ścianie, podnosił nam stale ciśnienie, a także wzbudził w nas dodatkowe emocje: sprawił, że poczuliśmy odrobinę strachu, a czasem i zwątpienia. Mimo ciężkich momentów i przeciwności wszystkim grupom udało się wydostać z pokoi ze sporą nadwyżką czasową.
Wycieczka zdecydowanie pomogła nam przełamać lody, jakie były między nami, a praca zespołowa zbliżyła nas do siebie. Jesteśmy przekonani, że na długo zapamiętamy wspólną panikę i histerię, a następnie wspólną radość, jaką czuliśmy po wydostaniu się z pokoi.

Natalia Łaszcz