Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

24 października funkcjonujący w naszej szkole Klub Turystyczny „Tramp” wznowił swoją działalność. Celem wyprawy uczniów klas: IIILB oraz IIILD stał się Roztoczański Park Narodowy, położony w województwie lubelskim. Pierwszym przystankiem była miejscowość Susiec, znajdująca się na Roztoczu Środkowym.
Z tego miejsca uczestnicy wycieczki podążyli Szlakiem Szumów, podziwiając otaczającą przyrodę. Do jednych z bardziej interesujących miejsc, które odwiedzili zwiedzający, należał pomnik przyrody nieożywionej – wodospad o wysokości 1,5 m. W trakcie wędrówki można było również dowiedzieć się, co kryje dla turystów rezerwat „Nad Tanwią”. Na zakolu Tanwi, na odcinku 400 m znajdują się aż 24 wodospady - to właśnie od dźwięku spadającej wody, jaki wytwarzają, nazywane są „szumami”.
Kolejnym punktem wycieczki był Bełżec, gdzie podczas II wojny światowej znajdował się hitlerowski obóz zagłady. Uczniowie mogli zobaczyć pamiątkowy pomnik oraz zwiedzić muzeum. Z pewnością była to cenna lekcja historii.
Punktem kulminacyjnym wycieczki był Zamość oraz spacer po Starym Mieście, zwanym
„perłą renesansu”. Warto podkreślić, iż wyprawa zakończyła się sukcesem, a zachwyceni uczniowie już czekają na kolejny wspólny wyjazd.

Paulina Czarnota
Weronika Kubak
IIILD