Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Szóstego grudnia w całej Polsce świętowano stulecie przyjaźni i współpracy politycznej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Akcja prowadzona była pod hasłem #100latPLiUSA. W Lublinie odbyło się spotkanie z amerykańskimi dyplomatami: Johnem Armstrongiem oraz Nickiem Laverty, a siedemnaścioro uczniów z klasy 1LB dostało niepowtarzalną szansę na wzięcie w nim udziału.
I tak oto pod opieką pań Sylwii Wójtowicz i Katarzyny Gawron, klasa językowa znalazła się w stolicy naszego województwa. Całe spotkanie było prowadzone po angielsku, a głównym jego tematem była wspólna historia przyjaźni i współpracy politycznej obu państw. Bardzo interesującą częścią prezentacji było przedstawienie różnych programów umożliwiających młodym Polakom, takim jak my, studiowanie lub pracę na terenie Stanów Zjednoczonych.
Następnie połączyliśmy się z Warszawą za pomocą wideorozmowy, gdzie przemowę wygłosił ambasador USA Paul W. Jones. Mówił o minionych stu latach owocnej współpracy USA i Polski oraz przedstawił swoją wizję na kolejne lata.
W trakcie spotkania mieliśmy również okazję, aby osobiście porozmawiać z panem Armstrongiem. Zaimponował nam swoją wiedzą na temat historii Polski. Przyznał, że podziwia Władysława Jagiełłę i Marię Skłodowską-Curie. Zapytany o ulubioną polską potrawę, bez wahania wskazał na pierogi.
Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem. Całe spotkanie możemy uznać za bardzo udane.Elżbieta Sochacka,  1LB