Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Koniec maja był dla nas czasem wytężonej pracy - ostatnie sprawdziany, kartkówki. Ale ile można się uczyć, gdy na dworze taka piękna pogoda? Czas na relaks i odpoczynek musiał się znaleźć. Najlepszym sposobem na oderwanie się od szkolnych spraw jest oczywiście… wycieczka! Taką formę spędzenia wolnego czasu wybrali niemal wszyscy uczniowie klas drugich. 3 czerwca wyruszyliśmy, wyposażeni we wspaniałe humory, do Parku Rekreacji „Zoom Natury”. W Janowie Lubelskim czekało na nas mnóstwo atrakcji.
 Pierwszą z nich były warsztaty geologiczne, dzięki którym poczuliśmy się jak zawodowi geolodzy.
Kolejnymi punktami naszej przygody z naturą były:

  • Laboratorium „Zoom Natury”, w którym poznaliśmy najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii, a dzięki specjalnemu sprzętowi odkrywaliśmy tajniki przyrody, jakich nie udałoby się zaobserwować gołym okiem.
  • Laboratorium „Runo leśne” zaspokoiło potrzeby nawet najmłodszych uczestników wycieczki. Mogliśmy tam poznać zapachy przeróżnych roślin, oglądaliśmy nasiona drzew, słuchaliśmy piosenki o fotosyntezie i historii o życiu mrówek, sprawdziliśmy naszą wiedzę na temat grzybów jadalnych i trujących.
  • Laboratorium „Awifauny i Troposfery” przedstawiło nam bogactwo awifauny janowskiej i niezwykłe zjawiska atmosferyczne.
  • Laboratorium „Energii i Recyklingu” zapoznało nas z różnymi źródłami i sposobami wykorzystywania energii. Nas bardziej zaciekawił temat recyklingu - jego idea, metody i sposoby wykorzystywania.

Kolejną atrakcją był  park linowy, w którym uczniowie klas drugich korzystali z najniższej trasy „Maluch”. Wrażenia z parku linowego na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.  Finalnym punktem wycieczki był park kreatywności.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Puław, gdzie czekali już ciekawi naszych wrażeń rodzice.

Dorota Chechelska