9 kwietnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się Gala podsumowująca projekt #KOMÓRKOMANIA. Z dumą informujemy, iż nasza szkoła była jedną z trzech wyróżnionych placówek z całego województwa!!!! Projekt odniósł sukces!!! Zawdzięczamy go całej naszej społeczności, a szczególnie wspaniałym wolontariuszkom (Martynie Kolbus - III LC, Natalii Gniaź – III LC, Katarzynie Paneckiej – III LC, Milenie Sieprawskiej – II LB i Wioletcie Kucie – II LA) i wszystkim potencjalnym dawcom, którzy dnia 18 października 2017r. podjęli świadomie decyzję o rejestracji.

20 Marca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji grupa francuska z klas II liceum  pod przewodnictwem pani Uli Czerniak zorganizowała małe obchody tego święta.
Jego celem jest promocja i rozpowszechnianie kultury francuskiej na całym świecie. Podczas naszej lekcji śpiewaliśmy francuskie piosenki, zajadaliśmy się własnoręcznie przygotowanymi przysmakami kuchni francuskiej oraz mieliśmy przyjemność obejrzeć etiudę w wykonaniu Mileny Sajnogi pt. „Przyjęcie”.

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci  programować”. Programowanie wspomaga kształcenie logicznego myślenia, wspiera kreatywność; sprzyja dobrej organizacji pracy, buduje kompetencje potrzebne do pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów oraz  uczy rozwiązywania problemów. Proces programowania dla pierwszaków staje się miły i bardzo łatwy szczególnie  dzięki ozobotom.

W ostatni piątek w gmachu Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie miało miejsce uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Cieszy się on od lat niesłabnącą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. W tym roku komisja konkursowa oceniła blisko 300 nadesłanych wierszy i tekstów prozatorskich.

22 marca uczniowie klas 1LA,1LB oraz 1LD, pod opieką Pani Urszuli Czerniak, zorganizowali lekcję z okazji Dnia Frankofonii, na której mieliśmy okazję spróbować francuskich przysmaków. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na temat Francji mogliśmy przejść do degustacji. Na naszych stołach znalazły się potrawy na ciepło takie jak zapiekanka czy ślimaki, które przed lekcją podgrzaliśmy u naszych przesympatycznych Pań Kucharek.

20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny „1918 – tak odrodziła się Polska”. Celem konkursu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i popularyzacja wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży. Do zmagań konkursowych stanęły cztery drużyny z czterech puławskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników oraz Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza.

27 i 28 marca w naszej szkole poezja była najważniejsza, gdyż już po raz dziesiąty odbywał się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej.
Honorowy patronat nad konkursem objęła dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marta Gładysz. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego z popularnej „dziewiątki”: p. Renatę Marcinko, p. Marzennę Sytę , p. Agnieszkę Wójcicką i p. Renatę Bany.