Dziś w naszej szkole odbył się niesamowity pokaz mody. W ramach eliminacji do konkursu organizowanego przez KPP w Puławach "Moda na odblaski" uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali odblaskowa modę. Zobaczcie sami, jakie świetne pomysły na stroje mieli nasi uczniowie!

W piątek 27.09.2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej  wyposażonej w nowoczesny sprzęt zakupiony za 35 tys. zł - główną wygraną w konkursie WFOŚiGW "25 na piątkę z plusem". W czasie tej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć  Lubelską Kurator Oświaty panią Teresę Misiuk, posła na Sejm RP pana Krzysztofa Szulowskiego, wiceprezydenta Puław pana Pawła Szabłowskiego, wizytator Kuratorium Oświaty panią Dorotę Drożdżowską  - Rejmak oraz inspektor Wydziału Edukacji i Sportu UM panią Agnieszkę Zamojską.

Nasza szkoła już po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III i ich rodziców do wspólnej zabawy. 16 października o godzinie 17:00 rozpoczniemy nasze wydarzenie pod hasłem „Rodzinne programowanie”. Zapewniamy zajęcia z robotami, zabawy z  kubeczkami, gry planszowe i tańce. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dnia 19 września miało miejsce IV Puławskie Forum Profilaktyczne. Bohaterem spotkania był Pan Andrzej Tokarz- laureat dwóch edycji najtrudniejszej gry terenowej „Selekcja”, wielokrotny  zwycięzca biegów z przeszkodami serii „Runmageddon” oraz ,,Spartan Race’’. Jego pasją są biegi na bardzo długich dystansach nawet 100 kilometrów. Opowiadał o wytrwałości  w dążeniu do celu, przezwyciężaniu słabości i byciu konsekwentnym. Jego słowa nas zainspirowały.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana  lekturą Adama Mickiewicza Pan Tadeusz . W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim.

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski. 19 czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnali się absolwenci siedmiu klas trzecich Gimazjum i dwóch - Szkoły Podstawowej .
W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia Pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców i absolwentów.