We wtorek 16 października ILD wybrała się na klasową integrację. Dotarliśmy do gospodarstwa  hodowlanego należącego do IUNG-u w Puławach, gdzie wielką atrakcją są szkockie krowy górskie (Highland Cattle). Na miejscu czekało nas ognisko (i... kiełbaski, kaszanka, pieczone ziemniaki) oraz świetna zabawa przygotowana przez panią Kamillę Brodzik z udziałem naszego wychowawcy pana Grzegorza Zamojskiego. Odtańczyliśmy taniec "goryla”, dzięki któremu zostaliśmy przyjęci do społeczności naszej szkoły.

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki z klasy II wraz z wychowawczynią p. Iwoną Strumnik przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę – przyjęcie z poczęstunkiem -  wyśmienitą pizzą. Chłopcy byli mile zaskoczeni, a zamówiona pizza zniknęła z talerzy w okamgnieniu.
Chłopcy otrzymali również prezenty i dyplomy ODLOTOWY CHŁOPAK 2018. Na koniec dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom życzenia z okazji ich święta.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa skupiająca entuzjastów programowania. Koduje cała Europa. Również nasza szkoła włączyła się do akcji i uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej realizują Wyzwanie Code Week Uczymy Dzieci Programować, a także organizujemy własne wydarzenie w ramach, którego zapraszamy rodziców i uczniów klas pierwszych na „Rodzinne kodowanie”, które odbędzie się 19 października w godzinach od 15:15 – 17:00.

W piątek 28 września Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką pani Joanny Droździel wzięło udział w Marszu Nadziei dla Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Celem tego przedsięwzięcia było publiczne zamanifestowanie wsparcia dla osób chorych i cierpiących oraz ich rodzin. Marsz wyruszył o godzinie 10:00 z placu Chopina, a zakończył się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 6. Uczestnikom marszu akompaniowała Orkiestra Wojskowa z Dęblina.

W minioną środę gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej, którzy poprowadzili dla młodzieży LO zajęcia na temat: „100 lat razem”. W czasie godzinnego wykładu wzbogaconego prezentacją uczniowie dowiedzieli się, jak wiele połączyło nasze narody w ciągu ostatnich stu lat: od udziału Kościuszki i Pułaskiego w amerykańskiej wojnie o niepodległość, przez wspólną walkę w czasie obydwu wojen, aż po czasy Solidarności i NATO.

W czwartek 27 września 2018r. grupa uczniów należących do szkolnego wolontariatu wraz z p. Joanną Droździel pojechała do SP Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie. Tam wspólnie z podopiecznymi powitaliśmy jesień. Spotkanie po raz pierwszy odbyło się w nowym centrum konferencyjno-rehabilitacyjnym. Jak co roku wzięliśmy udział w części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych zakładu oraz gości.

Od 20 do 23 września w Lublinie odbywał się VII Kongres  Młodych Matematyków Polskich. Jest to prestiżowe wydarzenie, które organizowane jest co dwa lata - w tym roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Z tej okazji do Lublina przyjechało ponad 180 najzdolniejszych matematycznych umysłów z całego kraju, w tym 12 z naszego województwa. Jednym z nich, jedynym z  Puław, był Kamil Górecki, uczeń klasy IILA z naszej szkoły.