Bal karnawałowy w naszej szkole odbył się tuż przed feriami zimowymi. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w zabawach i animacjach tanecznych przygotowanych przez samorząd szkolny. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, ale zabawa była wyśmienita. Zobaczcie sami.

W piątek 11stycznia 2019 r. w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego TRAMP wyruszyliśmy na rajd pieszy na trasie Bochotnica-Parchatka-Puławy pod opieką pana Radosława Łysiaka i pana Adama Skowyry. Do Bochotnicy dotarliśmy komunikacją miejską. Następnie wędrowaliśmy lessowym wąwozami Płaskowyżu Nałęczowskiego w stronę Puław. Przemierzyliśmy trasę ok. 15 km po lasach, polach i wąwozach.

21 i 22 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas drugich piosenką i wierszem złożyły piękne życzenia licznie przybyłym gościom honorowym – swoim kochanym Dziadkom. Zdolni uczniowie przedstawili program artystyczny, który zakończył się odśpiewaniem dla Dziadków i Babć gromkiego „sto lat” oraz zatańczeniem belgijki.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Złota klasa”, której organizatorem był Puławski Sztab 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Hufcu ZHP Puławy. Akcja polegała na zebraniu jak największej wartości „złotych” monet o nominałach 1, 2, i 5 groszy. W konkursie tym  uczniowie klasy 8b zdobyli I miejsce w szkole i II miejsce w Puławach!!!  Udało im się zebrać aż 217zł (ponad 20 kg monet!).

W dniu dzisiejszym klasy I i II uczestniczyły w warsztatach zoologicznych organizowanych przez EDUFAUNE. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć egzotyczne zwierzęta tj. rzekotkę, salamandrę, gekona, węża.

Lekcja pokazowa zespołu "Grześ". Uczniowie klas I i II mieli możliwość poznania tańców i strojów ludowych. Poznali historię zespołu,a także n margin: 5pxauczyli się kroków tańców ludowych.

Projekt pn. „Zakorzeniamy Puławy” to inicjatywa pięciorga uczniów naszej szkoły: Niny Lisiowskiej, Aleksandry Walasek, Małgorzaty Wiejak, Natalii Łaszcz z klasy 2LB oraz Kamila Góreckiego z 2LA, której myślą przewodnią jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Puław. Zespół odwiedzi 10 placówek, w których przeprowadzi z dziećmi zajęcia w formie zabaw. Finałem akcji jest zasadzenie symbolicznych drzewek, wraz z instytucjami współpracującymi.