Dnia 15 lutego w naszej szkole, w klubie szkolnym odbyła się lekcja gotowania po angielsku. Dzięki inicjatywie pani Ewy Lipowskiej-Szymańskiej oraz pomocy Kris'a Malkin'a, który został naszym kucharskim instruktorem, mogliśmy przygotować "apple crumble", czyli szarlotkę po angielsku, którą serwowaliśmy z przepysznymi, waniliowymi lodami. W przerwie, kiedy piekło się ciasto, pani Sylwia Wójtowicz przygotowała dla nas quiz na temat filmowych nowości, jak i klasyków, żeby umilić nam czas oczekiwania.

W czwartkowe popołudnie 25 stycznia 2018r. odbył się, tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach, bal karnawałowy. W tym dniu nasz korytarz zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także rodzicami i nauczycielami.  Oprawę muzyczną zapewnił pan Piotr Mróz, za co mu szczególnie dziękujemy.

23 stycznia 2018r. w klubie szkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz najważniejszych tego dnia Babć i Dziadków gościliśmy również panią dyrektor Teresę Frydrych.
Przybyli goście mogli podziwiać talenty wokalne, taneczne i aktorskie swoich wnucząt, bowiem w części artystycznej wystąpiły wszystkie dzieci z naszej klasy, prezentując tańce, wiersze, piosenki przeplatane skeczami dotyczącymi bohaterów tego święta. Nie zabrakło również wspaniałych własnoręcznie wykonanych prezentów dla naszych kochanych Babć i Dziadków.

22 stycznia w klubie szkolnym odbyła się duża uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Publiczność licznie przybyła na nasz występ. Na uroczystości oprócz babć, dziadków i rodziców gościła też pani dyrektor Dorota Włodarczyk. Gości powitała  wychowawczyni, a uczniowie odtańczyli walca angielskiego i polkę. Następnie dzieci złożyły życzenia i rozpoczęło się przedstawienie. Pierwszaki wcieliły się w rolę babci, dziadka i wnuków.

18 stycznia klasy I szkoły podstawowej wybrały się do Miejskiego Przedszkola nr 7 na Jasełka przygotowane przez przedszkolaki.
Piękna sceneria wprowadziła uczniów w świąteczny nastrój. Mali aktorzy zaprezentowali się doskonale. Przedszkolaki świetne wcieliły się w swoje role, śpiewały znane dzieciom kolędy i pastorałki. Śpiewom towarzyszyły dźwięki pianina i skrzypiec.  Ogromne zaangażowanie dzieci i nauczycieli opłacało się bo Jasełka wywarły na pierwszakach ogromne wrażenie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

W przedostatni czwartek grudnia członkowie szkolnego wolontariatu oraz uczniowie gimnazjum pod opieką p. Joanny Droździel i Moniki Łagowskiej -Gaweł  wzięli udział we wspólnych warsztatach terapeutycznych dla młodzieży i osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem spotkania była integracja oraz możliwość bliższego poznania osób chorych - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, przed którymi zazwyczaj niesłusznie czujemy lęk.

W sobotę 6 stycznia 2018 r. ulicami Puław przeszedł po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Mottem tegorocznej edycji jest hasło „Bóg jest dla wszystkich, wszyscy do stajenki”. Korzystając z ładnej pogody kilka tysięcy  osób przemaszerowało z Placu Chopina na dziedziniec Pałacu Czartoryskich gdzie w koncercie kolęd wystąpił chór anielski, w który wcielił się Zespół Wokalny KENSINGERS z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach.