Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

1 i 2 kwietnia już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej pod honorowym patronatem dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marty Gładysz. Wiosenne spotkanie z poezją naszej noblistki zostało zorganizowane przez nauczycielki języka polskiego: p. Marzennę Sytę, p. Agnieszkę Wójcicką, p. Renatę Marcinko i p. Renatę Bany.

Kilkaset osób odwiedziło naszą szkołę w ostatnią sobotę, kiedy odbywał się Dzień Otwarty dla kandydatów do liceum.
„Sobota w KEN-ie” to akcja promująca nasze Liceum Ogólnokształcące. Przybyli goście w  grupach uczestniczyli w przygotowanych przez młodzież i nauczycieli zajęciach z języków obcych, chemii, fizyki, geografii, matematyki i języka polskiego.

W środę dwudziestego marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbyły się koncert i zajęcia profilaktyczne, które zostały poprowadzone przez trzech wokalistów grupy MUODE KOTY. W czasie zajęć muzycy (Michał PAX Bukowski, Jakub R0SA Rosa oraz Dominik Knop) opowiadali młodzieży o tym, z jakimi problemami się zmagali, co było dla nich trudne i jak udało im się wyjść na dobrą drogę.

Klasy młodsze przystąpiły do programu edukacyjnego przygotowanego przez PKO Bank Polski- Szkolne Kasy Oszczędności.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania, szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży oraz promowania współpracy w grupie rówieśników. Program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Strumnik Iwona

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, tradycyjnie zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły na Targach Pracy i Edukacji. Celem wydarzenia jest przedstawienie młodzieży lokalnych szkół ścieżek dalszej edukacji, a na poszukujących pracy, czekają potencjalni pracodawcy. Zarówno Daria Przewłoka, jak i Antek Domagała z klasy 1LCa intensywnie pracowali udzielając informacji i wyjaśnień licznym zainteresowanym.

Tradycją szkoły jest doroczne spotkanie  najlepszych uczniów gimnazjum i liceum, a od ubiegłego roku również Szkoły Podstawowej nr 9. Z roku na rok rośnie liczba uczestników gali „Bądź wśród najlepszych KEN-u”.  13 marca 103 wyróżnionych uczniów wzięło udział w uroczystości wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły ZSO im. KEN w Puławach. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Bożena Krygier - przewodnicząca Rady Miasta i pani Anna Maj - kierownik Wydziału Edukacji , Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

W piątek 8 marca w naszej szkole można było uczestniczyć w wielu atrakcjach  z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Dziewczyny miały możliwość uczestniczenia w warsztatach z makijażu i  zajęciach z samoobrony. Na jednej z godzin lekcyjnych wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie reprezentacja dziewcząt rywalizowała w biegu w potrójnych spodniach z chłopcami biegnącymi w szpilkach.