Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski.
W ostatni piątek uroczyście, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego, odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Niezwykły był to rok, niepodobny do innych, więc i zakończenie było inne - uczniowie odebrali swoje świadectwa na szkolnym boisku, jedynie absolwenci klas trzecich i ósmych Szkoły Podstawowej spotkali się z wychowawcami i dyrekcją podczas uroczystości wręczenia świadectw i wyróżnień na sali gimnastycznej.

Koniec ferii zimowych oznaczał dla nas powrót do rutyny: szkoła – dom – lekcje – poranne wstawanie. Jednak w marcu wszystko się zmieniło. Na początku byliśmy pełni obaw, jak to wszystko teraz będzie wyglądać, czy damy sobie radę z przerobieniem materiału, jak to wpłynie na nasze egzaminy? Okazało się, że zarówno nasi nauczyciele, jak i uczniowie świetnie wybrnęli z tej kryzysowej sytuacji. Lekcje online nie tylko umożliwiły kontynuację rozpoczętej nauki, ale i otworzyły nasze umysły na zdobywanie wiedzy za pomocą nowych, niekonwencjonalnych sposobów.

 

 

Ostatnie zadanie z projektu czytelniczego zostało wykonane. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywności i pomysłowością. Dzieła, jakie powstały budzą podziw i nasze uznanie. Gratulujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i podjęli się zadania mimo, że wakacyjny blues i rozprężenie czuć już na plecach. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w zadaniu.

Już dziś wirtualna "Dziewiątka" otwiera swoje podwoje! Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły. Przygotowaliśmy wirtualny spacer po wnętrzu budynku: salach lekcyjnych szatni, można zobaczyć nawet gabinet pani dyrektor! Można też przygotować własną miksturę w pracowni chemicznej, ugasić pożar czy przenosić się z prędkością światła. Na Discordzie czekają dyrekcja oraz nauczyciele, z którymi można porozmawiać. Wszystko to już dziś od 9.00. Zapraszamy! Przyjdź i zobacz, czym KEN Cię zaskoczy!

Kasię Hołody, uczennicę klasy 1LAp już Państwo znają. Jej wystawa poświęcona otaczającej nas przyrodzie zamknęła cykl wystaw "w realu". Świat przeniósł się do Internetu i nasze wystawy również. W obrazie złożonym z kilkudziesięciu zdjęć widzimy piękno najbliższej okolicy w wiosennej odsłonie. Rzepak, młoda zieleń, powiew wiosennego wiatru i optymizm - to wszystko bez wychodzenia z domu.