W ostatnią sobotę, jak każe tradycja, w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach, które na tę noc zamieniły się w elegancką salę balową, odbył się bal studniówkowy. Po raz 43 w niemal 50-letniej historii szkoły młodzież klas maturalnych na 100 dni przed tym najważniejszym w życiu młodego człowieka egzaminem bawiła się do białego rana na przygotowanej przez rodziców studniówce. W tym roku w balu uczestniczyli uczniowie pięciu klas trzecich liceum oraz zaproszeni przez nich goście.

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum pokazali, że los osób spędzających Boże Narodzenie samotnie nie jest nam obojętny. 16 grudnia odwiedzili Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Celejowie, gdzie mieli przyjemność wystawić Jasełka przygotowane przez klasę I Eg. Aktorom, o których przygotowanie zadbała pani Lidia Sołtys, towarzyszyli członkowie wolontariatu szkolnego pod opieką pani Joanny Droździel oraz  ksiądz Łukasz Włosek.

Wzorem lat ubiegłych 9 stycznia 2020 r. będziemy gościć w naszej szkole studentów filologii rosyjskiej z UMSC w Lublinie. Studenci poprowadzą warsztaty językowe dla uczniów klas I liceum. Nasi goście to stypendyści, którzy w Moskwie doskonalili swoje umiejętności językowe  oraz zgłębiali tajniki rosyjskiej kultury.
Z niecierpliwością czekamy na warsztaty, które za każdym razem zwiększają naszą wiedzę o Rosji, jej tradycjach i zwyczajach.

Dnia 08.12.2019 roku po raz siódmy odbył się Charytatywny Bieg Mikołajów, w którym jako wolontariusze mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Bieg jest coroczną akcją na rzecz schroniska św. Brata Alberta w Puławach, organizowaną przez Fundację Bezmiar. Wśród zawodników nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły, p. J. Rzeźnik i p; I. Strumnik oraz p. M. Lewtak dumnie reprezentowali naszą Szkołę.

Uzdolnione plastycznie uczennice klasy pierwszej zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Życzliwość na co dzień, a nie tylko od święta”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Puławach. Antonina Przybyś zajęła zaszczytne I miejsce,  natomiast Paulina Fiuk otrzymała wyróżnienie.

Nasza szkoła po raz szósty przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”, mającej na celu pomoc osobom potrzebującym. Każda klasa przygotowała prezenty dla wytypowanych rodzin. Oprócz żywności znaleźć tam można było ubrania, przedmioty domowego użytku, kosmetyki i nawet lodówkę ufundowaną przez naszą kadrę pedagogiczną oraz pracowników szkoły. Podczas pakowania prezentów można było zauważyć wiele uśmiechów na twarzach uczniów, zadowolonych z tego, że ich mały gest może zmienić czyjeś życie.

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pięknego zwyczaju związanego z postacią św. Mikołaja. Również i w tym roku ulubiony święty wszystkich dzieci przybył do nich z podarkami. 6 grudnia był dniem pozytywnych wrażeń, oby z takimi samymi emocjami wrócił za rok. Czekamy z utęsknieniem.