7 grudnia uczniowie należący do szkolnego wolontariatu wybrali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, aby poznać jego funkcjonowanie oraz zintegrować się z podopiecznymi ośrodka.  Dowiedzieliśmy się, że zadaniem tej  placówki jest  m.in. organizowanie czasu i warsztatów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i z przewlekłymi chorobami psychicznymi.

26 listopada w naszej szkole została zorganizowana kawiarenka andrzejkowa. Uczniowie mogli spróbować pysznych ciast i sałatek sprzedawanych przez uczniów klas: 3GF i 1LCb. W ramach akcji ,,Z przepisu babci i dziadka” można też było zakupić tradycyjne polskie potrawy: chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pierogi czy racuchy. Ponadto uczennice z klas: 3GF i 1LCb umożliwiły nam poznanie przyszłości przez wróżby andrzejkowe. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

W dniach od 15 do 22 listopada uczniowie klasy 8a odwiedzili klasy pierwsze w naszej szkole, przedszkole nr 3 oraz puławski szpital w celu propagowania wartości patriotycznych poprzez nauczenie dzieci wiersza Władysława Bełzy pt. ,,Kto ty jesteś?” oraz piosenki pt. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Akcja ta została zorganizowana w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

28 listopada 2018 r. w klasie 7a odbyła się lekcja o cybernetyce w ramach konkursu: “Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jej celem było uwrażliwienie uczniów szkoły podstawowej na problematykę świadomego korzystania z mediów społecznościowych oraz zaprezentowanie możliwości wykorzystania Instagrama i smartfonów podczas lekcji języka angielskiego.

26 listopada w ramach współpracy z ZS nr 3 w Puławach uczniowie klas drugich  uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Uczestnicy poznali metody zdobienia porcelany i kart świątecznych  -  metodą scrapbookingu. Warsztaty poprowadziła Pani Dorota Opolska Maksym  - plastyczka, autorka wielu wspaniałych obrazów oraz ilustratorka książki „ Powroty w gołębskie opołki".

W dniu 16 listopada 2018 roku, delegacja z miasta partnerskiego Douai odwiedziła naszą szkołę: zastępca mera do spraw kultury, która przewodniczyła delegacji; zastępca mera do spraw mieszkaniowych  koordynator współpracy miast partnerskich Puław i Douai; członek stowarzyszenia francusko-polskiego z Douai oraz dyrektor artystyczny stowarzyszenia francusko-polskiego pracownik konserwatorium muzycznego w Douai.

W czwartek 22 listopada w naszej szkole odbył się bal andrzejkowy. O "wróżbiarską" oprawę imprezy zadbała klasa VII. Uczniowie poprzebierani w fantazyjne stroje bawili się przy muzyce. Na balu nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie na czapkę i ròżdżkę Harrego Pottera. Na balu pojawiły się również czarownice z Czarlandii,które przybyły do naszej szkoły na miotlach. Na wszystkich spragnionych i zmęczonych tancerzy czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.