Tak jak w ubiegłym roku tak i w tym obchodziliśmy Dzień Rodziny. Pomimo tropikalnej pogody atrakcji było mnóstwo: mecz piłki nożnej, pokaz mody, a także bitwa na balony z wodą. Odwiedzili nas również specjalni goście. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak wspaniale spędzony czas.

W ramach akcji „Puławy dla Rodziny”, w ZSO NR 1 IM. KEN przy okazji spotkań z rodzicami, zostały zorganizowane przez Samorząd szkolny obchody Dnia Matki. Na słodko i na wesoło Rodzina Dziewiątki bawiła się z okazji tego wyjątkowego święta. Poczęstunek przygotowany przez uczniów, spotkania zorganizowane przez nauczycieli oraz zmagania Tatusiów z Mamusiami, to główne punkty tego wydarzenia.

Jak stworzyć własną firmę? Jak prowadzić marketing na Facebooku? Co robić, żeby chronić swoje dane w sieci? Tego w ostatni wtorek 28 maja w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym klasa IILA uczyła się w czasie szkolenia „Rozwój kompetencji cyfrowych Przestrzeń from Facebook”. Obejmowało ono zajęcia z marketingu społecznościowego, innowacji, czyli tworzenia nowoczesnych produktów, które znajdą odbiorców w określonych grupach społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci.

Dnia 15 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole  I Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego pod honorowym patronatem dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marty Gładysz. Pierwsze spotkanie z poezją niemieckojęzyczną zostało zorganizowane przez nauczycielki języka niemieckiego: p. Małgorzatę Kędzierską i p. Marzenę Szymczak.
Gościliśmy uczniów ze szkół z Ryk, Dęblina i Puław.

26 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy 149 abiturientów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego w Puławach.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3LB: Kinga Nowak i Andrzej Mitruczuk. Spotkanie miało podniosły charakter, co podkreśliło wysłuchanie hymnu państwowego oraz, będące już tradycją naszej szkoły, ślubowanie przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły.

1 i 2 kwietnia już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej pod honorowym patronatem dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marty Gładysz. Wiosenne spotkanie z poezją naszej noblistki zostało zorganizowane przez nauczycielki języka polskiego: p. Marzennę Sytę, p. Agnieszkę Wójcicką, p. Renatę Marcinko i p. Renatę Bany.

Kilkaset osób odwiedziło naszą szkołę w ostatnią sobotę, kiedy odbywał się Dzień Otwarty dla kandydatów do liceum.
„Sobota w KEN-ie” to akcja promująca nasze Liceum Ogólnokształcące. Przybyli goście w  grupach uczestniczyli w przygotowanych przez młodzież i nauczycieli zajęciach z języków obcych, chemii, fizyki, geografii, matematyki i języka polskiego.