21 czerwca w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym po raz dwudziesty czwarty spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Janusz Grobel i wiceprezydent - pani Ewa Wójcik. Na uroczystości byli obecni dyrektorzy i nauczyciele puławskich szkół, a także rodzice nagrodzonych oraz bohaterowie wieczoru – młodzi ludzie uzyskujący imponujące wyniki w nauce oraz sięgający po najwyższe laury w konkursach przedmiotowych.

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski. 21 czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnało się 158 absolwentów siedmiu klas trzecich.
W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia Pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców trzecioklasistów i absolwentów.

Czy tylko dorośli mogą mieć oszczędności? Tajniki oszczędzania przez dzieci poznali w ostatnią środę uczniowie klas 1a i 1b w czasie wykładu prowadzonego przez panie pracujące w puławskim oddziale PKO BP. Pierwszaki dowiedziały się, jak zacząć gromadzić oszczędności na książeczce SKO i w jaki sposób nimi zarządzać przy użyciu mediów elektronicznych, a także tego, że naukę oszczędzania należy rozpocząć już w dzieciństwie.

13 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klas: ILC,  ILA, ILB oraz 3 GD  i 3GF udali się do Starostwa Powiatowego, by uczestniczyć w konferencji „Jak żyć w czasach odmów szczepień. Fakty i mity na temat szczepionek”. Prelekcję poprowadził znany pediatra, immunolog, specjalista ds. szczepień dr med. Paweł Grzesiowski, na co dzień kierujący Zakładem Profilaktyki Zakażeń w Warszawie.

12 czerwca  nasze pierwszaki wzięły udział w zajęciach z robotyki LEGO ROBO DAY, prowadzonych przez p. Agnieszkę Przeździecką i klasę 2 GF.  Dzieciaki świetnie się bawiły i uczyły budując roboty z klocków LEGO. Dzieła były różnorodne: od kręcących się kaczek do strzelających kulkami robotów. Wszyscy pracowaliśmy  z uśmiechami i wypiekami na twarzach.

11 czerwca 2018r. grupa uczniów z naszej szkoły (kl.7a, 7b, IILB, IILD, IILE) udała się do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy edukacyjnej przypominającej najważniejsze wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wystawa okazała się nowoczesną i atrakcyjną lekcją historii.

Tradycją naszej szkoły stały się doroczne koncerty tematyczne przygotowywane przez młodzież pod kierunkiem pana Mariusza Przybysia. 12 czerwca w klubie szkolnym miała miejsce premiera tegorocznego koncertu pn. „Bajkowy świat Disneya”. W nowych, zaskakujących aranżacjach usłyszeliśmy przeboje ze znanych bajek, m.in. „Piękna i bestia”, „Kraina lodu”, „Herkules”, „Pocahontas”, „Mała syrenka”, „Król lew”, „Mulan”, „Zwierzogród”, „Zaplątani” czy „Zaczarowana”. Koncert poprowadził Kamil Górecki.