W ostatnią sobotę 7 marca Szkoła Podstawowa nr 9 otworzyła swoje podwoje dla  przyszłych uczniów i ich rodziców. Odwiedziło nas tego dnia ponad 100 osób! Tego dnia nasi nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Liceum przygotowali dla gości wiele atrakcji. Kandydaci do siódmej klasy mogli wziąć udział w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, obserwować świat pod mikroskopem elektronicznym, sprawdzić się w quizach tematycznych, a nawet wziąć udział w konkursie wiedzy o naszej szkole.

5 marca w naszej szkole została otwarta już trzecia wystawa z cyklu "Nasi Utalentowani" przedstawiająca prace kolejnej uzdolnionej uczennicy. Katarzyna Hołody z klasy 1 Ap zajmuje się fotografią od 3 lat i już po roku zaczęła osiągać sukcesy - zajęła 2 miejsce w konkursie fotograficznym "Człowiek - Świat- Przyroda" zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Puławach.

Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła progi naszej szkoły, by razem z nami bawić się i uczyć. Dzieci świetnie poradziły sobie z odkodowaniem ukrytych informacji oraz z programowaniem robota Photona. Wykonały też prace plastyczną – katkę 3D przedstawiającą kota.

Po raz kolejny drugoklasiści z naszej szkoły udali się do przedszkola, by zaprezentować dzieciom swoje ulubione książki. Tym razem Tosia brawurowo odczytała fragment książki pani Renaty Piątkowskiej "To się nie mieści w głowie". Dzieci słuchały z zapartym tchem i pięknie udzielały odpowiedzi na stawiane przez Tosię pytania.

W piątek 14.02.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. W ten wyjątkowy dzień mieliśmy szansę, aby wręczyć walentynkę ukochanej osobie i popisać się  swoimi zdolnościami tanecznymi przy  wspólnym tańczeniu zumby.

W piątek 14. lutego klasy o profilu humanistycznym i społecznym uczestniczyły w warsztatach europejskich realizowanych przez Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej wraz z Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie w ścisłej współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu.