Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski. 19 czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnali się absolwenci siedmiu klas trzecich Gimazjum i dwóch - Szkoły Podstawowej .
W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia Pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców i absolwentów.

18 czerwca w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych po raz dwudziesty piąty spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Paweł Maj i wiceprezydent – pan Paweł Szabłowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Puławy- pani Bożena Krygier.

Tak jak w ubiegłym roku tak i w tym obchodziliśmy Dzień Rodziny. Pomimo tropikalnej pogody atrakcji było mnóstwo: mecz piłki nożnej, pokaz mody, a także bitwa na balony z wodą. Odwiedzili nas również specjalni goście. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak wspaniale spędzony czas.

W ramach akcji „Puławy dla Rodziny”, w ZSO NR 1 IM. KEN przy okazji spotkań z rodzicami, zostały zorganizowane przez Samorząd szkolny obchody Dnia Matki. Na słodko i na wesoło Rodzina Dziewiątki bawiła się z okazji tego wyjątkowego święta. Poczęstunek przygotowany przez uczniów, spotkania zorganizowane przez nauczycieli oraz zmagania Tatusiów z Mamusiami, to główne punkty tego wydarzenia.

Jak stworzyć własną firmę? Jak prowadzić marketing na Facebooku? Co robić, żeby chronić swoje dane w sieci? Tego w ostatni wtorek 28 maja w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym klasa IILA uczyła się w czasie szkolenia „Rozwój kompetencji cyfrowych Przestrzeń from Facebook”. Obejmowało ono zajęcia z marketingu społecznościowego, innowacji, czyli tworzenia nowoczesnych produktów, które znajdą odbiorców w określonych grupach społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci.

Dnia 15 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole  I Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego pod honorowym patronatem dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marty Gładysz. Pierwsze spotkanie z poezją niemieckojęzyczną zostało zorganizowane przez nauczycielki języka niemieckiego: p. Małgorzatę Kędzierską i p. Marzenę Szymczak.
Gościliśmy uczniów ze szkół z Ryk, Dęblina i Puław.

26 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy 149 abiturientów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego w Puławach.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3LB: Kinga Nowak i Andrzej Mitruczuk. Spotkanie miało podniosły charakter, co podkreśliło wysłuchanie hymnu państwowego oraz, będące już tradycją naszej szkoły, ślubowanie przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły.