Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski.
W ostatni piątek uroczyście, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego, odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Niezwykły był to rok, niepodobny do innych, więc i zakończenie było inne - uczniowie odebrali swoje świadectwa na szkolnym boisku, jedynie absolwenci klas trzecich i ósmych Szkoły Podstawowej spotkali się z wychowawcami i dyrekcją podczas uroczystości wręczenia świadectw i wyróżnień na sali gimnastycznej.
Pomimo trudnych warunków naszym uczniom udało się osiągnąć imponujące wyniki klasyfikacji rocznej. Rok szkolny zakończyło 869 uczniów dziesięciu klas Szkoły Podstawowej i dziewiętnastu - Liceum. Wśród nich aż 281 uzyskało promocję z wyróżnieniem. Średnia ocen uczniów LO wyniosła 4,45, a SP - 4,41. Najlepszymi ocenami na świadectwie mogą się pochwalić Wojciech Zarzecki (5,7) i Dominik Seredyn (5,5) z klasy 2LA oraz Klaudia Paradowska (5,53) z klasy 1Bp. W Szkole Podstawowej najwyższą średnią uzyskali uczniowie klasy 7A Wojciech Kamiński (5,71) oraz Róża Wojtaś (5,57). Uczniowie naszej szkoły mogą też pochwalić się osiągnięciami w olimpiadach  i konkursach przedmiotowych: uczniowie klasy 8A Teresa Karamon i Adam Wojtowicz są laureatami konkursów przedmiotowych z języka polskiego i fizyki organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wiktor Hoszowski zdobył tytuł laureata XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  im. majora Marka Gajewskiego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Spośród uczniów LO tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie zdobył Dominik Seredyn z klasy 2LA.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w murach szkoły.  
Przedstawiamy listę wyróżnionych uczniów:

- uczniowie szkoły podstawowej

- uczniowie liceum