Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

18 września klasa 2gb wraz z wychowawcą, panem Adamem Skowyrą, uczestniczyła w projekcie „Sprzątanie Puław” organizowanym przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłości” oraz miasto Puławy w ramach międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”.
Spośród uczniów szkoły Pani dyrektor wyznaczyła właśnie nas! Bardzo ucieszyliśmy się na myśl, że pomożemy naszemu środowisku, o którym na co dzień zapominamy. Oczywiście był to fajny sposób na spędzenie razem czasu na świeżym powietrzu i odskocznia od codzienności szkolnej. Już od początku dopisywały nam humory. Najpierw wybraliśmy się w okolice osiedla Niwa. Spędziliśmy tam dwie godziny . W ruch poszły rękawice i worki na śmiecie. Obowiązywała nas zasada podstawowej segregacji. Dostaliśmy trzy rodzaje worków: na metal, plastik i śmieci ogólne. Udało się nawet znaleźć sporo interesujących rzeczy m.in.: telewizor, lodówkę, pluszowe misie, samochodziki do zabawy, no i niestety wiele butelek po alkoholu. Taka postawa ludzi bardzo nas zasmuciła i skłoniła do refleksji. Kolejnym punktem na mapie zaśmieconego miasta był park Czartoryskich.
W sumie tego dnia uzbieraliśmy 38 worków ze śmieciami. Nie obyło się bez przykrych incydentów. Dwóch naszych kolegów oraz koleżanka zranili się odłamkami szkła. Niezbędna była interwencja lekarza. Na szczęście rany nie okazały się groźne. Na koniec organizatorzy przygotowali dla nas ognisko. Po solidnie wykonanej pracy wszyscy zadowoleni rozeszliśmy się do domów.

Natalia Łaszcz i Ela Sochacka 2gb