Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Młodzież naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła ostatnio w nietypowej lekcji historii.
Odbyła się ona w ramach cyklu spotkań z historykiem i regionalistą, panem Zbigniewem Kiełbem z  Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy.
Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, były wzbogacone o prezentację multimedialną ukazującą zmiany, jakim na przestrzeni lat uległy Puławy. Zmiany te zostały zaprezentowane w oparciu o trzy przełomowe wydarzenia w historii naszego miasta. Były to: I i II wojna światowa oraz budowa Zakładów Azotowych.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak małomiasteczkowa, różnorodna, żywa i ciekawa zabudowa Puław, zmieniała się w betonową płytę.
Zaprezentowane przez pana Kiełba zdjęcia ukazywały budynki, ulice i place, których dziś próżno szukać w przestrzeni miejskiej.
Mogliśmy też zapoznać się z sylwetkami zasłużonych, a dziś nieco zapomnianych, puławian. Postacie te zostały w przystępny sposób scharakteryzowane przez prelegenta.
Co ciekawe, zajęcia urozmaicone były konkursami z nagrodami i anegdotami, a zainteresowana ich tematem młodzież aktywnie w nich uczestniczyła i zadawała wiele pytań dotyczących przeszłości Puław.
Zajęcia, a szczególnie przedstawiona na nich prezentacja, bez wątpienia pobudziły zainteresowanie uczniów „naszą małą ojczyzną”.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje poświęcone tym razem kobietom – mieszkankom Puław, które zostaną przedstawione na fotografiach z lat 1906-1969. Wychowawców ze swoimi klasami zapraszamy w dniach 8-31 marca na wystawę autorstwa pana Zbigniewa Kiełba, która jest prezentowana w holu dolnym Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.Agnieszka Przeździecka
Andrzej Osiak