W przedostatni czwartek grudnia członkowie szkolnego wolontariatu oraz uczniowie gimnazjum pod opieką p. Joanny Droździel i Moniki Łagowskiej -Gaweł  wzięli udział we wspólnych warsztatach terapeutycznych dla młodzieży i osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem spotkania była integracja oraz możliwość bliższego poznania osób chorych - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, przed którymi zazwyczaj niesłusznie czujemy lęk. Wolontariusze pod fachowym okiem pracowników ŚDS uczestniczyli w zajęciach w czterech pracowniach: plastycznej, stolarskiej, rękodzieła oraz kulinarnej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem oraz wspólnym kolędowaniem. Uczestnicy wrócili do domu z nowymi doświadczeniami oraz z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Swoją wizytą dali wielką radość podopiecznym ŚDS.

Ola Posłuszny 3GD