Dzień 27 stycznia na długo zapisze się w pamięci uczniów klas maturalnych naszego liceum. Tego dnia o godzinie siedemnastej podekscytowani maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi zgromadzili się w gmachu szkoły, aby uczcić sto dni, które pozostały do rozpoczęcia najważniejszego egzaminu w ich życiu – matury. Do części artystycznej pozostały dwie godziny, więc w tym czasie uczniowie ustawiali się w kolejce, by uwiecznić na zdjęciach ten wyjątkowy wieczór.
O dziewiętnastej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy 3LC oraz 3LE. Widownia nagrodziła przedstawienie gromkimi oklaskami. Następnie uczestnicy studniówki zatańczyli poloneza, który trwał dwie tury. Chociaż zgranie tylu osób mogłoby wydawać się trudnym zadaniem, uczniowie poradzili sobie znakomicie. Ostatnim elementem części artystycznej był walc. Chętnych osób do tańczenia tego tradycyjnego tańca nie brakowało i sala w jednej chwili wypełniła się wirującymi parami.
Po części artystycznej uczniowie udali się na zasłużoną kolację, aby zregenerować siły i móc bawić się do białego rana. Szkolne mury wypełniał gwar, śmiechy i muzyka. Tej nocy nasi maturzyści na długo nie zapomną.
Dziewiątka jest jedną z nielicznych szkół w naszym mieście, które organizują studniówkę wewnątrz placówki. Jest to gwarancją niepowtarzalnych wspomnień, które pozostaną nam na całe życie.