Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

 

Ponownie w ramach cyklu „Nasi utalentowani” zapraszamy na wystawę, tym razem poetycko-plastyczną. W dniu dzisiejszym, 26.02.2018, p. dyrektor Marta Gładysz uroczyście otworzyła wystawę prezentującą wiersze Julii Ogonowskiej (3GD) i prace plastyczne Kamili Wargockiej (1LA), które powstały specjalnie na tę okazję jako ilustracja do wierszy. Wśród audytorium były również wychowawczynie, p. Agnieszka Wójcicka (1LA) oraz p. Katarzyna Gawron (3GD), a młodzież z klasy 3gE i 3gF nagrodziła gromkimi brawami  talenty koleżanek. Julia zaprezentowała również monolog z książki Małgorzaty Budzyńskiej pt. „Ala Makota”, co spotkało się z uznaniem zasłuchanej widowni.
Gratulujemy wyjątkowych talentów i cieszymy się, że mamy możliwość obcowania z tak mądrą poezją w asyście wymownych i pełnych wyobraźni prac.  
Zdjęcia z otwarcia także na szkolnym facebooku.

Ewa Lipowska-Szymańska, opiekun wystawy

  
Julia Ogonowska (ur. 30 kwietnia 2002 r. w Lublinie) — uczennica klasy 3GD. Interesuje się literaturą, kinematografią i teatrem. W wolnych chwilach pisze wiersze, których głównym tematem jest czło-wiek i wszystko, co go otacza. Jest laureatką wielu konkursów literackich i recytatorskich,
m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”, Ogólnopolskiego Konkursu Lalki i Słowa, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”
oraz Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego „Stan Poetycki”. Kilka jej utworów ukazało się w kwartalniku literacko-artystycznym „Metafora”.

Kamila Wargocka (ur. 10 kwietnia 2001 r.) — uczennica klasy 1LA. Interesuje się rysunkiem, muzyką i kulturą koreańską. Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczęła w 2013 roku, były to głównie motywy animalistyczne. Od 2015 roku centralnym punktem jej prac jest człowiek. Ulubioną techniką plastyczną Kamili jest malowanie farbami akwarelowymi i rysowanie markerami. Od 2016 roku zajmuje się również grafiką komputerową.
W wolnym czasie pisze również opowiadania.