3 maja 2018 roku grupa uczniów z naszej szkoły zebrała się przy kamieniu pamięci zamordowanego w Katyniu w 1940 roku Zbigniewa Antonowicza, by stamtąd, pod opieką pani dyrektor Marty Gładzysz, pani Agnieszki Przeździeckiej i pani Moniki Karety,  wyruszyć na uroczystości trzeciomajowe odbywające się na Skwerze Niepodległości. Po drodze zatrzymaliśmy się również przed domem, w którym niegdyś mieszkał podpułkownik w stanie spoczynku Stanisław Magnuszewski, nierozerwalnie związany z puławskimi kaniowczykami. Kolejnym punktem naszego spaceru był stojący do dziś przy ulicy Kaniowczyków krzyż upamiętniający 2 Pułk Saperów Kaniowskich.  Tam mieliśmy okazję, aby przypomnieć sobie losy formacji wojskowej. Punktualnie o 13:00 na Skwerze Niepodległości rozpoczęły się uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy rządowej o charakterze konstytucyjnym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał historyk i dokumentalista dziejów miasta, pan Zbigniew Kiełb, który powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie przybliżył nam dębu posadzonego 11 listopada 1928 roku przez młodzież puławskich szkół dla upamiętnienia dziesiątej rocznicy odzyskania niepodległości.