W piątek, 27 kwietnia 2018 roku do naszej szkoły zawitał ojciec dr Filip Buczkowski, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, który na co dzień spotyka się z wielkimi tragediami ludzkimi, wyjątkowo bolesnymi, bo dotyczą bezradnych wobec choroby dzieci. O. Filip przybliżył nam to, jak wygląda jego posługa w hospicjum, opowiedział o podopiecznych, którzy są naszymi rówieśnikami, a często są nawet od nas młodsi, a już muszą przygotowywać się do tego, żeby odejść. Poza tym podzielił się z nami wieloma wzruszającymi historiami opisującymi to, w jaki sposób wolontariusze z hospicjum pomagają dzieciom spełniać marzenia, jak spędzają z nimi ostatnie chwile życia. Został wyświetlony film, w którym ukazano losy nieuleczalnie chorych dzieci przebywających pod opieką hospicjum, ich rodzin oraz to, w jaki sposób uczą się przeżywać cierpienie. Spotkanie poprowadziła Julia Durakiewicz z 1LE, Paulina Król z 1LA uświetniła je swoim śpiewem, a Julia Ogonowska z 3GD zaprezentowała wiersze ks. Jana Twardowskiego poruszające tematykę miłosierdzia i empatii.  Dla wielu z nas wizyta o. Filipa była niezapomnianym przeżyciem, o którym długo jeszcze będziemy pamiętać.