„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...” powiedział ksiądz - poeta Jan Twardowski. 21 czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnało się 158 absolwentów siedmiu klas trzecich.
W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia Pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców trzecioklasistów i absolwentów. Nie zabrakło też tradycyjnego ślubowania przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. Wszystkie klasy pożegnały swoich wychowawców trochę żartobliwymi, trochę wzruszającymi wierszami napisanymi specjalnie na tę okazję oraz kwiatami. Każda z klas zaprezentowała się też w przygotowanych piosenkach, tańcach i skeczach dedykowanych wychowawcom i nauczycielom.
W czasie tej uroczystości zostały też wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców.
W końcu przyszedł czas na wręczenie upragnionych przez uczniów nagród, dyplomów i świadectw ukończenia szkoły. Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, laureatom konkursów przedmiotowych, sportowcom reprezentującym szkołę w zawodach, wolontariuszom pracującym aktywnie na rzecz innych, artystom zespołu KENSINGERS oraz uczniom działającym aktywnie w samorządzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Czym mogą się pochwalić absolwenci Gimnazjum rocznik 2018? Aż 67 trzecioklasistów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, czworo zostało laureatami konkursów przedmiotowych,  21  otrzymało w tym roku nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za wybitne wyniki w nauce. Najwyższą średnią wśród nagrodzonych mogą pochwalić się uczennice  klas IIIgB i IIIgF oraz uczeń klasy IIIgE, którzy w wyniku klasyfikacji końcowej uzyskali średnią ocen 5,56.
Wszystkich absolwentów żegnamy, życząc im sukcesów w nowych szkołach ponadgimnazjalnych oraz udanych wakacji, na które szczególnie ciężko w tym roku zapracowali.

Agnieszka Wójcicka