Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

21 czerwca w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym po raz dwudziesty czwarty spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Janusz Grobel i wiceprezydent - pani Ewa Wójcik. Na uroczystości byli obecni dyrektorzy i nauczyciele puławskich szkół, a także rodzice nagrodzonych oraz bohaterowie wieczoru – młodzi ludzie uzyskujący imponujące wyniki w nauce oraz sięgający po najwyższe laury w konkursach przedmiotowych. Uroczystość uświetniły występy wokalne uczennic naszej szkoły należących do zespołu KENSINGERS przygotowanych przez pana Mariusza Przybysia. Dziewczęta zaprezentowały piosenki z repertuaru „Bajkowy świat Disneya”.
W gronie 107 nagrodzonych imponującą i najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia KEN – aż 54 osoby! Wśród nich znalazło się 21 gimnazjalistów i 3 uczniów szkoły podstawowej. Aby otrzymać nagrodę Prezydenta Miasta, uczeń gimnazjum lub szkoły podstawowej musiał uzyskać średnią na świadectwie powyżej 5,4 lub zdobyć tytuł laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Najwyższa średnia ocen w naszym gimnazjum wyniosła 5,67, zaś w szkole podstawowej 5,43. W gronie wyróżnionych znalazło się czterech  laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjum( w tym zdobywczyni 3 tytułów laureata i podwójny laureat) oraz dwóch laureatów uczęszczających do szkoły podstawowej. Oprócz nagrody Prezydenta Miasta Puławy, otrzymają oni również za szczególne osiągnięcia stypendium naukowe Prezydenta Miasta – „Sybillę naukową”.
Uczniowie LO stanowili jeszcze liczniejszą grupę nagrodzonych. „Dziewiątkę” reprezentowało aż 30 uczniów, w tym finalista 67 Olimpiady Fizycznej oraz laureat 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Progiem koniecznym do pokonania dla licealistów, aby znaleźć się w tym szacownym gronie, była średnia powyżej 5,2 lub tytuł laureata olimpiady przedmiotowej. Najwyższa średnia ocen w naszym liceum to 5,63.
Tak imponująca liczba nagrodzonych  świadczy o znakomitych wynikach uczniów naszej szkoły, zdobytych dzięki zaangażowaniu, wytężonej pracy i talentowi, a także atmosferze „dziewiątki”, w której młodzież prześciga się w osiąganiu sukcesów .
„Naszym Najlepszym” serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji!