W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 8 września 2018 roku w godzinach 14.30-17.30 na terenie Biblioteki Miejskiej w Puławach odbyła się impreza plenerowa „Przystanek Niepodległa”. Impreza została oficjalnie otwarta przez Prezydenta Miasta Puławy – Pana Janusza Grobla i Wiceprezydent Puław – Panią Ewę Wójcik. Rozpoczął ją mazur w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Po części oficjalnej ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Polska Niepodległa” i  nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:  Dominika Drob i Aleksandra Stępień (kl.8b) – nagroda w kategorii plakat oraz Kinga Błaszczak, Anna Droździel, Aleksandra Weiner, Karolina Witkowska, Julia Makuch, Seweryn Grodzicki (kl.8a) – wyróżnienie w kategorii „Gazetka ścienna”, Sylwia Majkowska (3gC) i Aleksander Pionka (3gF) wyróżnienie w kategorii plakat, Gabriela Pikuła (ILB) - nagroda w kategorii plakat, Michalina Przybyła (ILCa) i Julia Olszak (ILA)  - wyróżnienie w kategorii plakat, Katarzyna Pietrasiak  (ILA) i Elżbieta Sochacka (ILB) – nagroda za plakat, a także Kamila Wargocka, Maciej Furtak, Maksym Piętak, Cezary Gogacz  Piotr Janisz z klasy ILA – wyróżnienie w kategorii plakat.
Opiekunami nagrodzonych uczniów byli: Pani Agnieszka Wójcicka oraz Pan Bartosz Michałowicz.
Tuż po wręczeniu nagród goście mieli wspaniałą okazję obejrzeć wystawę nagrodzonych prac, zaś w saloniku pod kasztanem można było wysłuchać czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w ramach VII edycji Narodowego Czytania. Każdy, kto przyniósł swój egzemplarz książki, otrzymywał pamiątkowy stempel. Jednocześnie na gości czekało mnóstwo atrakcji: gry planszowe, pokazy i warsztaty pieczenia chleba, zabawy i animacje dla dzieci oraz strefa relaksu. Dodatkowo można było zabrać ze sobą uwolnione podczas bookcrossingu książki i zrobić zdjęcie przy niepodległościowej fotościance. Zabawa była naprawdę wspaniała i każdy mógł znaleźć cos dla siebie.

Aleksandra Weiner i Karolina Witkowska z kl.8a