Od 20 do 23 września w Lublinie odbywał się VII Kongres  Młodych Matematyków Polskich. Jest to prestiżowe wydarzenie, które organizowane jest co dwa lata - w tym roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Z tej okazji do Lublina przyjechało ponad 180 najzdolniejszych matematycznych umysłów z całego kraju, w tym 12 z naszego województwa. Jednym z nich, jedynym z  Puław, był Kamil Górecki, uczeń klasy IILA z naszej szkoły.
-Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że mogłem poznać tylu wybitnych młodych ludzi, którzy tak jak ja są pasjonatami matematyki. To  była również świetna okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności matematyczne i fizyczne dzięki ciekawym wykładom i zajęciom - mówi Kamil.
Grupa 180 uczestników to wskazani przez poszczególne kuratoria reprezentanci wszystkich polskich województw - uczniowie końcowych klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągają najlepsze wyniki w olimpiadach i konkursach matematycznych. Te osoby mają okazję się spotkać i nawiązać kontakty. Mogą też porozmawiać z wybitnymi naukowcami i popularyzatorami nauki, a poprzez uczestnictwo w ich wykładach wzbogacić swoją wiedzę. Ponadto uczestnicy mieli okazję wybrać się do teatru oraz zagrać w grę miejską "spacerkiem po Lublinie".
Cieszymy się, że nasz uczeń mógł uczestniczyć w takim ważnym wydarzeniu i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!