W dniu 16 listopada 2018 roku, delegacja z miasta partnerskiego Douai odwiedziła naszą szkołę: zastępca mera do spraw kultury, która przewodniczyła delegacji; zastępca mera do spraw mieszkaniowych  koordynator współpracy miast partnerskich Puław i Douai; członek stowarzyszenia francusko-polskiego z Douai oraz dyrektor artystyczny stowarzyszenia francusko-polskiego pracownik konserwatorium muzycznego w Douai.
Podczas wizyty był opracowywany projekt kulturalny francusko-polski. Zaangażowanie uczniów ZSO nr 1 do wspólnego projektu umożliwia nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń. Jest on również szansą na dalszą współpracę, być może w zakresie  wymiany młodzieży ze szkół w Puławach i Douai.
Goście byli zachwyceni serdecznym i ciepłym przyjęciem pani Dyrektor, funkcjonowaniem szkoły a także otwartością na nowe pomysły.

Urszula Czerniak