W dniach od 15 do 22 listopada uczniowie klasy 8a odwiedzili klasy pierwsze w naszej szkole, przedszkole nr 3 oraz puławski szpital w celu propagowania wartości patriotycznych poprzez nauczenie dzieci wiersza Władysława Bełzy pt. ,,Kto ty jesteś?” oraz piosenki pt. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Akcja ta została zorganizowana w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kaja Ambroziak, Janek Jedrych, Karolina Witkowska, Ania Droździel, Julka Król i Julka Seredyn uczyli recytacji wiersza oraz pokazali maluchom układ taneczny do piosenki, aby następnie dzieci same wyrecytowały wiersz, zaśpiewały i zatańczyły. Na koniec zapytaliśmy młodych patriotów, czy wiedzą, z jakiego miasta pochodzą pierniki, a w nagrodę za prawidłową odpowiedź, dzieci dostały po pierniczku. Nasz klasowy fotograf Tomek Wójcicki uwiecznił na zdjęciach te niezwykłe lekcje patriotyzmu. Podczas wizyty w klasach pierwszych towarzyszyła nam wychowawczyni pani Renata Bany, zaś w szpitalu i przedszkolach pani Agnieszka Przeździecka. Nasze odwiedziny wzbudziły w najmłodszych Polakach uczucia patriotyczne i dostarczyły zabawy. My również wiele się nauczyliśmy, a doświadczenie współpracy z dziećmi zostanie na długo miłym wspomnieniem w naszej pamięci.

Julia Seredyn 8a