Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

24 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy 171 absolwentów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego  w Puławach.
Uroczystość poprowadzili Weronika Czech i Marek Łuczywek. Spotkanie miało podniosły charakter, co podkreśliło wysłuchanie hymnu państwowego oraz, będące już tradycją naszej szkoły, ślubowanie przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia pani dyrektor Marty Gładysz oraz  przedstawicieli rodziców absolwentów – pani Elżbiety Nawrotek i pana Wojciecha Tarłowskiego. W imieniu absolwentów podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły złożyli  Emilia Miłczak i Paweł Nosalski. Jako przedstawiciel klas I i II zabrał głos Jakub Siedliski.
Potem przyszła pora na długo wyczekiwane wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce, sporcie oraz uczestników olimpiad przedmiotowych. W tym roku świadectwa z wyróżnieniem otrzymało aż 26 uczniów. Najwyższymi wynikami wśród tegorocznych absolwentów mogą pochwalić się: Aleksandra Olszewska (5,28), Patrycja Madejska(5,22), Aleksandra Pawłowska(5,11). Pozostali wyróżnieni za wyniki w nauce uczniowie to: Aleksandra Adamska, Ilona Aleksandrowicz, Jakub Buczkowski, Joanna Cendrowska, Agata Głowinkowska, Karolina Janisz, Michał Klimowicz, Martyna Leszek, Katarzyna Marczuk, Magdalena Nawrotek, Paulina Nawrotek, Agnieszka Niezgoda, Katarzyna Osiak, Ewa Radziwiłko, Oskar Słyk, Krzysztof Susek, Katarzyna Ścibior, Jakub Tarłowski, Mateusz Tkaczyk, Karolina Wiraszka, Magdalena Zagożdżon, Aleksandra Zdunek, Dorota Żaba.
Wreszcie dla wszystkich nadszedł czas wręczenia świadectw ukończenia szkoły.
Uroczystość uświetniły utalentowane wokalnie uczennice naszej szkoły. Karolina Kluz, laureatka Konkursu Piosenki Niemieckiej "Liebe ist…",zaśpiewała ”Tanz mit mir” Anny Depenbusch. Aleksandra Zdunek, która zdobyła tytuł Człowieka Roku Powiatu Puławskiego 2014 w plebiscycie „Wspólnoty Puławskiej”,  wykonała utwór „Magiczne ognie” Grażyny Łobaszewskiej, zaś Paulina Król, stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego, zinterpretowała piosenkę „Sama jak co dnia” Grażyny Łobaszewskiej.
Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy pomyślnego ukończenia szkoły oraz życzymy sukcesów na czekającym ich egzaminie dojrzałości.

RenataBany

Zdjęcia z uroczystości w galerii