Tę radosną nowinę nasi uczniowie zawieźli do Celejowa. W środę 19 grudnia wolontariusze z liceum i uczniowie klas III gimnazjum pod opieką pani Joanny Droździel i pani Lidii Sołtys wybrali się do Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Odwiedziny u pacjentów tego ośrodka z okazji Świąt Bożego Narodzenia to już wieloletnia tradycja naszej szkoły. W tym roku jak zwykle gimnazjaliści przyłączyli się do akcji wolontariatu i pojechaliśmy do Celejowa z „Jasełkami”:
Maryja – Aleksandra Hołubiczko kl. III GB
Józef – Kacper Sosik kl. III GB
Anioł I – Daria Sikora kl. III GD
Anioł II – Natalia Sułek kl. III GD
Pasterka I – Oktawia Borucka kl. III GB
Pasterka II – Marlena Jędrasik kl. III GG
Pasterz – Łukasz Konecki kl. III GD
Król I – Krystian Koter kl. III GB
Król II – Cezary Kozak kl. III GD
Król III – Michał Goluch kl. III GD
Babcia  – Aleksandra Woch kl. III GB
Kobieta I – Patrycja Pioterczak kl. III GB
Kobieta II – Karolina Zawisza kl. III GB
Narrator – Anna Wiktorowska kl. III GB
Gitara – Bartłomiej Jaśkowski kl. III GG
Wokal – Zuzanna Suszek kl. III GB
W Celejowie spędziliśmy ponad trzy godziny, grając przedstawienie po raz pierwszy w pięknej, nowej świetlicy i śpiewając wspólnie z pacjentami kolędy. Po każdej scenie słyszeliśmy gromkie brawa. Spontaniczna reakcja publiczności świadczyła o tym, że nasze przedstawienie bardzo się podoba i sprawia wiele radości. Po występie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i mieliśmy okazję porozmawiać z przemiłymi ludźmi o ich pasjach, radościach i smutkach. Nie spodziewaliśmy się takiej otwartości oraz serdeczności z ich strony. Przekonaliśmy się, że są to naprawdę wspaniali ludzie, a choroba nie czyni ich gorszymi od nas młodych i zdrowych. Wspólna modlitwa, śpiewanie kolęd, życzenia i serdeczne rozmowy z podopiecznymi z Celejowa na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci. Zostaliśmy zaproszeni na drugi rok i obiecujemy, że nie zawiedziemy.

Uczniowie klas: III GB, III GD i III GG