Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniach 03-04 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościli funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wizyta ich była niezwykłym wydarzeniem, bowiem czas, jaki spędzili w naszych murach, poświecony był hazardowi i zagrożeniom, jakie niesie uzależnienie od gier/zakładów hazardowych.
W ramach kilkunastu godzin spotkań z uczniami klas gimnazjalnych i licealnych, wspomniani wyżej funkcjonariusze w ciekawy, a nawet barwny sposób przedstawili, jak łatwo możemy się uzależnić od czarnorynkowej mafii hazardowej, oraz jakie tragiczne konsekwencje są z tym związane.
Mamy nadzieję, że pozyskane przez naszych uczniów w trakcie tych spotkań informacje, przyczynią się do świadomego odrzucania, często wyglądających bardzo atrakcyjnie, a w rzeczywistości prowadzących do utraty całego dorobku życiowego i wspierających „szarą strefę”, pokus łatwego zysku w grach i zakładach hazardowych.