Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

1 i 2 kwietnia już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej pod honorowym patronatem dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marty Gładysz. Wiosenne spotkanie z poezją naszej noblistki zostało zorganizowane przez nauczycielki języka polskiego: p. Marzennę Sytę, p. Agnieszkę Wójcicką, p. Renatę Marcinko i p. Renatę Bany.    
 Tegoroczny konkurs cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Gościliśmy uczniów ze szkół z Baranowa, Dęblina, Kazimierza Dolnego, Kozienic, Nałęczowa, Niezabitowa, Przyłęka, Skrudek, Wierzchowin i  Puław.
Recytację oceniała komisja w składzie: p. Anna Maj– Kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, aktorka Puławskiego Teatru Amatora, p. Barbara Kycko –wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszej szkole i  p. Ryszard Stępień – instruktor POK „Dom Chemika”, aktor i reżyser.
W poniedziałek komisja konkursowa wysłuchała aż 33 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów prezentujących wybrane wiersze wybitnej polskiej poetki. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szymańska z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie. Drugą nagrodę otrzymała Angelika Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wierzchowinach, zaś trzecie miejsce zajął Kacper Kubiś z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym . Komisja przyznała też  wyróżnienia dla Darii Sikory ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach i Mateusza Wójcika ze Szkoły Podstawowej w Niezabitowie.
We wtorek jury wysłuchało prezentacji 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła Anna Wydra z III LO  w ZSO nr 2 w Puławach, drugie miejsce zdobyła Zofia Lewandowska z ZS nr1 w Kozienicach, zaś trzecie zajęła  Gabriela Kuta z II LO w ZSO nr 1w Puławach.  Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Chołaj z ZS nr 1 w Puławach, Gabriela Sucharzewska z II LO w ZSO nr 1w Puławach, Marta Szczuchniak z II LO w ZSO nr 1w Puławach, Julia Kultys z ZS nr 1 w Kozienicach .
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, zaś nagrodzeni i wyróżnieni karty podarunkowe. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Puławy oraz Rada Szkoły przy ZSO nr 1w Puławach. Dziękujemy!
Recytatorom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na ponowne spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej tradycyjnie za rok w puławskim KEN-ie.

Renata Bany