18 czerwca w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych po raz dwudziesty piąty spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Paweł Maj i wiceprezydent – pan Paweł Szabłowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Puławy- pani Bożena Krygier. Na uroczystości byli obecni radni Rady Miasta Puławy, dyrektorzy i nauczyciele puławskich szkół, a także rodzice nagrodzonych oraz bohaterowie wieczoru – młodzi ludzie uzyskujący imponujące wyniki w nauce oraz sięgający po najwyższe laury w konkursach przedmiotowych.
W gronie 119 nagrodzonych imponującą i najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia KEN – aż 65 osób!. „Dziewiątkę” reprezentowało  44 uczniów liceum, w tym 3 laureatów olimpiad: Jacek Chojnowski (2LE)- laureat XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej oraz Radosław Bany (3LA) i Sebastian Bartuzi (2LA) - laureaci XII Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki.
Progiem koniecznym do pokonania dla licealistów, aby znaleźć się w tym szacownym gronie, była średnia powyżej 5,2 lub tytuł laureata olimpiady przedmiotowej. Najwyższą średnią wśród puławskich licealistów uzyskał Jacek Chojnowski uczeń klasy 2LE  (5,80).

Oto lista nagrodzonych licealistów:
1.    Laszczewska Magdalena     1 LA
42.    Sadkowska Emilia     3 LB
43.    Sieprawska Milena     3 LB
44.    Wielicki Marek    3 LB

Wśród nagrodzonych reprezentujących Zespół Szkół Ogólnokształcących im. KEN wystąpiło również 16 gimnazjalistów i 5 uczniów szkoły podstawowej. Aby otrzymać nagrodę Prezydenta Miasta, uczeń gimnazjum lub szkoły podstawowej musiał uzyskać średnią na świadectwie powyżej 5,4 lub zdobyć tytuł laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Najwyższą średnią wśród puławskich gimnazjalistów może pochwalić się uczeń naszej szkoły Marek Mączka z klasy 3GF (5,93). Natomiast najwyższą średnią ocen w naszej szkole podstawowej zdobył Jan Jędrych z klasy 8a (5,54 ).W gronie wyróżnionych znalazło się w sumie aż 9 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: matematycznego - Marek Mączka (3GF) i Piotr Prządka (8a), konkursu, polonistycznego - Aleksandra Pyda (3GF) i Julia Seredyn (8a), Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1938-1948” - Krzysztof Kwiatuszewski (3GD) i Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego - Julia Bogusz (3GC), Jan Jędrych (8a), Jakub Sułek (8b) i  Wiktoria Tarka (8b). Oprócz nagrody Prezydenta Miasta Puławy, otrzymają oni również za szczególne osiągnięcia stypendium naukowe Prezydenta Miasta – „Sybillę Naukową”.

Oto lista nagrodzonych gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej:
1.    Załuska Barbara    3 GA
19.    Seredyn Julia     8 a SP
20.    Tarka Wiktoria     8 b SP
21.    Sułek Jakub    8 b SP

Tak imponująca liczba nagrodzonych  świadczy o znakomitych wynikach uczniów naszej szkoły, zdobytych dzięki zaangażowaniu, wytężonej pracy i talentowi, a także atmosferze „Dziewiątki”, w której młodzież prześciga się w osiąganiu sukcesów .
„Naszym Najlepszym” serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji!