Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniu 29 października w naszej w bibliotece szkolnej odbył się Dzień Głośnego Czytania - prezentowaną lekturą był „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej.
Była to  znakomita okazja do zaproszenia dzieci do świata książki przez dorosłych.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Czytanie na głos stymuluje rozwój małych słuchaczy, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię
Tego dnia uczniowie klasy I A i IB Szkoły Podstawowej  z wychowawcami na trzech kolejnych lekcjach gościli w czytelni. W zaszczytną roli lektorów wcieliła się Dyrekcja naszej szkoły (p. Marta Gładysz, p. Dorota Włodarczyk i p. Teresa Frydrych)oraz p. psycholog Monika Łagowska-Gaweł, p. szatniarka Jolanta  Mikos i p. pielęgniarka Marzena Szumowska. Przedstawione w bardzo plastyczny sposób fragmenty książki zaintrygowały i rozbudziły wyobraźnię uczestników. Słuchając z uwagą i zainteresowaniem ochoczo ale i prawidłowo reagowały na zadawane pytania. Spontaniczne reakcje dzieci wskazują  na trafiony pomysł głośnego czytania.
Całej akcji towarzyszyła wystawa  starych przyborów szkolnych (kałamarz, stalówki, obsadki, osuszacz do atramentu, drewniany piórnik, elementarz i zeszyt ćwiczeń). Eksponaty wypożyczone przez p. Anię Posłuszny z Muzeum Oświaty w Puławach cieszyły się  dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Eksponaty pozwoliły dzieciom uzmysłowić  zmiany jaką edukacja przeszła przez lata.
Na zakończenie uczniowie klasy I B mieli możliwość przymierzenia  własnoręcznie wykonanych figurek  Plastusia  w drewnianym piórniku.  Ponadto ogłoszony został konkurs  dla dzieci na  najciekawszą okładkę książki  „Plastusiowy pamiętnik”, dla  zwycięzcy przewidziana jest nagroda a dla uczestników konkursu  dyplomy.
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.
Wierzymy, że wszystkie te działania pomogły nam zmotywować rodziców i najmłodszych nie tylko do nauki, ale i do rozwijania prawdziwej pasji czytania.

Biblioteka szkolna