Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Konkursu „ „Zaczytana szkoła”, jednym z zadań konkursowych było przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego  na najciekawszą i najładniej wykonaną pracę plastyczną promującą czytelnictwo w naszej szkole.
Cele  konkursu:
   
    • propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
    • rozwijanie wyobraźni i wrażliwości ucznia,
    • rozwijanie kreatywności i chęci samodzielnego działania,
    • kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji,
    • radość i satysfakcja z uzyskanych wyników w konkursie,
    • promowanie młodych talentów,
    • inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze,
    • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów,
    • prezentacja umiejętności uczniów
  Dla najmłodszych  uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej   tematem konkursu był  : „Mój ulubiony bohater z książki”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy autorskiej w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, wyklejanka itp.) ilustrującej ulubioną postać.
Konkurs plastyczny to jedna z metod zainteresowania książką, wyrobienia umiejętności wyboru, czytania dla przyjemności, ale i dla zdobywania wiedzy. Rysując ulubionego bohatera uczniowie zapoznawali się z nim bliżej, motywowali swoich kolegów do przeczytania lektury.
W konkursie wzięli udział  uczniowie z  klas I – III,  prace wykonali różnymi  technikami także przez połączenie rozmaitych materiałów.  To pozwoliło na stworzenie wyjątkowych, ciekawych i barwnych prac.  Dzieci zaskoczyły nas  swoją kreatywnością , dojrzałością a przede wszystkim wysokim poziomem artystycznym przez co przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce:  Paulina Fiuk(IB) i Ania Spławiec (IB)
II miejsce : Antosia Kozak (IIA) i Antosia Przybyś(IB)
III miejsce: Kuba Stefaniak(IIA)
Wyróżnienie: Natalia Wyrembska(IB)
Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu, laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Ponadto zwycięzcy   otrzymali piękne książki, a pozostali  otrzymali dyplomy uczestnictwa. W celu zaprezentowania prac została zorganizowana wystawa pokonkursowa na korytarzu.
Prace konkursowe były interesujące, uczestnicy mogli wykazać się fantazją i pomysłowością a takie były nasze założenia przy opracowywaniu konkursu. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, który rozwijał ich wyobraźnię, zdolności plastyczne a także uczył zdrowej rywalizacji. Mogli  podjąć wyzwanie i wypróbować swoich sił. Cele konkursu  zostały osiągnięte.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Biblioteka szkolna