NAGRODA W KONKURSIE
W dniach 17-21 lipca 2025 roku uczennica klasy 3LA Zofia Buzała w nagrodę za zajęcie wysokiej pozycji w IV edycji Konkursu Historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” zdobyła nagrodę finansową oraz wzięła udział w atrakcyjnym wyjeździe na Węgry. Zosia w konkursie zajęła imponujące miejsce, bo była 4 w Polsce!!!. W wycieczce uczestniczyło dziewięcioro uczniów z Polski i 11 z Węgier. Program wycieczki był bardzo bogaty i atrakcyjny dla młodzieży, obejmował zwiedzanie Budapesztu (m.in. parlamentu i pałacu prezydenckiego, rejs po Dunaju), Wyszehradu i katedry w Ostrzychomiu. Była to wspaniała okazja do bliższego zapoznania się z węgierską kulturą i historią oraz niezapomniana wymiana doświadczeń między uczniami. Warto dodać, że Zosia jest uczennicą naszej szkoły w klasie o profilu matematycznym, co nie jest przeszkodą w jej zainteresowaniach historycznych.
Zosiu, oby tak dalej, życzymy Ci powodzenia i wielu sukcesów naukowych.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu.