Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

NAGRODA W KONKURSIE

Budapeszt

W dniach 17-21 lipca  2025 roku uczennica klasy 3LA Zofia Buzała w nagrodę za zajęcie wysokiej pozycji w IV edycji Konkursu Historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” zdobyła nagrodę finansową oraz wzięła udział w atrakcyjnym wyjeździe na Węgry. Zosia w konkursie zajęła imponujące  miejsce, bo była 4 w Polsce!!!. W wycieczce uczestniczyło   dziewięcioro uczniów z Polski i 11 z Węgier. Program wycieczki był bardzo bogaty i atrakcyjny dla młodzieży, obejmował zwiedzanie Budapesztu (m.in. parlamentu i pałacu prezydenckiego, rejs po Dunaju), Wyszehradu i katedry w Ostrzychomiu.   Była to wspaniała okazja do bliższego zapoznania się z węgierską kulturą i historią oraz niezapomniana wymiana doświadczeń między uczniami. Warto dodać, że Zosia jest uczennicą naszej szkoły w klasie o profilu matematycznym, co nie jest przeszkodą w jej zainteresowaniach historycznych.

Zosiu, oby tak dalej, życzymy Ci powodzenia i wielu sukcesów naukowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu.

Powrót na początek strony