„Nasi Najlepsi” 2021

młodzieży z zespołu wokalnego niesPOKojni

23 czerwca w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” po raz dwudziesty siódmy spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Na uroczystym wręczeniu nagród Prezydenta Miasta byli obecni przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy puławskich szkół, wybitni uczniowie wraz z rodzicami. Galę uświetniły występy młodzieży z zespołu wokalnego “nie(s)POKojni”.
W gronie 198 nagrodzonych imponującą i najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia KEN – aż 86 osób! „Dziewiątkę” reprezentowało 77 licealistów, w tym 4 wybitnych uczniów, którzy w sumie zdobyli 2 tytuły laureata i 4 tytuły finalisty: Wojciech Zarzecki (3LA) - laureat z matematyki  „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” i podwójny finalista: z matematyki i informatyki w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie „ O Diamentowy Indeks AGH”, Dominik Seredyn (3LA) – laureat z matematyki  w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie „ O Diamentowy Indeks AGH”, Jakub Skóra (3LA) finalista Olimpiady Wiedzy o Solidarności, Natalia Sułek (2 LD) finalistka XIX Olimpiady Znajomości Afryki 2020/2021 (geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu i misji).
Progiem koniecznym do pokonania dla licealistów, aby znaleźć się w tym szacownym gronie, była średnia powyżej 5,2 lub tytuł laureata olimpiady przedmiotowej. Najwyższą średnią wśród licealistów uzyskała Aleksandra Zagożdżon (2LA) - 5,78.
Oto lista nagrodzonych licealistów:

1.    Konieczna Anna     1 LA
2.    Lisowska Natalia     1 LA
3.    Lipski Bartłomiej     1 LB
4.    Rożek Karol    1 LB
5.    Cegieła Kaja     1 LB
6.    Cieślak Oliwia     1 LB
7.    Wawer Filip     1 LB
8.    Maciejewska Adrianna     1 LC
9.    Inger Julia     1 LC
10.    Sadurska Aleksandra     1 LC
11.    Gębal Jan     2 LA
12.    Kępka Julia     2 LA
13.    Mączka Marek     2 LA
14.    Mizak Karolina     2 LA
15.    Nogowska Julia     2 LA
16.    Ostanek Julia     2 LA
17.    Pawlak Amelia     2 LA
18.    Socha Szymon    2 LA
19.    Syroka Wiktoria     2 LA
20.    Śpiewak Magdalena     2 LA
21.    Zagożdżon Aleksandra     2 LA
22.    Araucz Marcin    2 LA
23.    Ryniewicz Filip    2 LA
24.    Chołuj Wiktoria    2 LBa
25.    Karolik Martyna    2 LBa
26.    Kowalska Klara     2 LBa
27.    Mućka Emilia     2 LBa
28.    Surmacka Zuzanna     2 LBa
29.    Piszcz Patryk    2 LCa
30.    Goluch Monika Anna    2 LCa
31.    Rodzoś Dominika    2 LCa
32.    Surdacka Julia     2 LCb
33.    Piotrowska Aleksandra     2 LD
34.    Bernat Kacper     2 LD
35.    Skotak Natalia     2 LD
36.    Murat Aleksandra     2 LE
37.    Wolska Klaudia     2 LE
38.    Błaziak Jakub     2 LAp
39.    Borucki Kamil     2 LAp
40.    Hostman Aleksander      2 LAp
41.    Janiszek Lena     2 LAp
42.    Grobel Kacper    2 LAp
43.    Jędrych Jan     2 LAp
44.    Rodak Kamil     2 LAp
45.    Rudnik Maja     2 LAp
46.    Paprota Malwina     2 LAp
47.    Starek Karolina     2 LAp
48.    Paradowska Klaudia    2 LBp
49.    Panas Oliwia    2 LBp
50.    Rodak Michał    2 LBp
51.    Solan Urszula Renata    2 LBp
52.    Kostrzewa Karolina     2 LCpa
53.    Czerwińska Laura    2 LDp
54.    Toporek Julia    2 LDp
55.    Cygan Małgorzata    2 LEp
56.    Wojciech Zarzecki    3 LA
57.    Marta Goluch    3 LA
58.    Jakub Skóra    3 LA
59.    Dominik Seredyn    3 LA
60.    Magdalena Laszczewska    3 LA
61.    Diana Ircha    3 LA
62.    Oliwia Miturska    3 LA
63.    Patrycja Murawska    3 LA
64.    Jordan Parviainen    3 LA
65.    Nikola Lisowska    3 LA
66.    Natalia Stateczna    3 LB
67.    Iga Bochniak    3 LB
68.    Martyna Sykut    3 LB
69.    Natalia Wolska    3 LB
70.    Anita Drzazga    3 LCa
71.    Antoni Domagała    3 LCa
72.    Katarzyna Radwan    3 LCb
73.    Paweł Jurkowski    3 LD
74.    Natalia Osetkowska    3 LD
75.    Mateusz Łuczyński    3 LD
76.    Aleksandra Szyndler    3 LD
77.    Kacper Wiejak    3 LE

Wśród nagrodzonych reprezentujących ZSO im. KEN wystąpiło 9 uczniów szkoły podstawowej. Aby otrzymać nagrodę Prezydenta Miasta, uczeń szkoły podstawowej musiał uzyskać średnią na świadectwie powyżej 5,4 lub zdobyć tytuł laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Najwyższą średnią ocen w naszej szkole podstawowej zdobył Wojciech Kamiński uczeń klasy 8a (5,71).W gronie wyróżnionych znalazło się 3 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty: Wojciech Kamiński (8a) –podwójny laureat wojewódzkich konkursów z języka polskiego i historii, Eryk Piotrowski (4a) i Michał Szczawiński (8a) laureaci XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy". Oprócz nagrody Prezydenta Miasta Puławy, otrzymają oni również za szczególne osiągnięcia stypendium naukowe Prezydenta Miasta – „Sybillę Naukową”.
Oto lista nagrodzonych uczniów szkoły podstawowej:

1.    Eryk Piotrowski    4 a         
2.    Mosińska Gabriela     7 b         
3.    Moskalik Zuzanna     7 b         
4.    Wyrwich Natalia     7 b         
5.    Kamiński Wojciech Maksym     8 a         
6.    Wojtaś Róża    8 a         
7.    Mazur Aleksandra Maria     8 a         
8.    Szczawiński Michał     8 a         
9.    Sikorska Martyna      8 b

Tak imponująca liczba nagrodzonych świadczy o znakomitych wynikach uczniów naszej szkoły, zdobytych dzięki zaangażowaniu, wytężonej pracy i talentowi, a także atmosferze „Dziewiątki”, w której młodzież prześciga się w osiąganiu sukcesów.
„Naszym Najlepszym” serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji!

Powrót na początek strony