Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Naukowe sukcesy naszych humanistek

absolwentki z nauczycielkami

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że tegoroczne absolwentki maturalnej klasy humanistycznej 4 LE uzyskały już indeksy na wyższe uczelnie.

Małgorzata Cygan -uczennica pani Doroty Zarody - uczestniczyła w  XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej ,,Gwiezdny Krąg”.
Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.
Olimpiada to niezwykła okazja do zdobycia dogłębnej wiedzy na tematy związane z Unią Europejską, co w akademickiej przyszłości uczestników otwiera niebywałe ścieżki rozwoju zawodowego. Małgorzata dzięki swojej rozległej wiedzy uzyskała tytuł finalistki, co zagwarantowało jej możliwość studiowania na wybranych uniwersytetach w Polsce.

Julia Stefanek -uczennica pani Renaty Marcinko - została finalistką interdyscyplinarnej IX Olimpiady Wiedzy o Mediach.
W Olimpiadzie tej, organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz 14 innych uczelni z całego kraju, uczestnicy walczyli o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Edukacji i Nauki.
Olimpiada odbyła się w murach Uniwersytetu Warszawskiego. Julia znalazła się w gronie najlepszych osób w kraju i uzyskała indeks gwarantujący przyjęcie na studia na kierunki dziennikarskie aż na 16 uczelni.

Gratulujemy sukcesów!

Powrót na początek strony