Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

„Przerwa na czytanie”

napis przerwa na czytanie

W dniach  6-8 listopada 2023 roku  nasza szkoła przystąpi do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Szanowni  Uczniowie, Państwo, jest nam  niezmiernie miło zaprosić Was do wzięcia udziału w  tej akcji.
Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni rodzice i inne osoby.Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
- zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
- pobicie zeszłorocznego rekordu akcji.
Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Honorowy patronat nad akcją objęli: Lubuski Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Patronat medialny nad akcją objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Polska Sekcja IBBY, serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna.


 WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA

 
1. Udział w akcji jest otwarty, dobrowolny i bezpłatny.
2. Akcja nie ma charakteru konkursu, nie przewiduje się nagród.

Społeczność szkoły (uczniowie, nauczyciele, administracja oraz inne zaproszone osoby) czytają książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu/ miejscach (nie ma obowiązku zbierania wszystkich uczestników w jednym miejscu). Grupy szkolne przebywające w tym czasie poza placówką np. na wycieczkach szkolnych również mogą wziąć udział w biciu rekordu w czytaniu.

Prosimy gospodarzy klas o zrobienie zdjęć na przerwach, lekcjach czytającej młodzieży i przesłanie na bibliotekazso1@wp.pl w celu dokumentacji tego wydarzenia.

Cieszy nas, że Przerwa na czytanie jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie, w poprzednim roku o tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział, a akcja odbyła się w aż 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 TYSIĘCY 433 OSÓB. W tym roku nasza akcja została laureatem konkursu za najlepszy pomysł promujący czytanie Zwyrtała 2023 na Rabka Festival. Bądź częścią pięknego czytelniczego święta, przyłącz się by pobić nowy rekord!
Dołącz do NAS!
Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do współpracy przy realizacji tego wydarzenia.

Powrót na początek strony