Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW

Młodzież z Wicemarszałkiem Województwa Lubelskiego i Dyrektorem festiwalu

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły- Alicja Wiraszka z 2LE, Hubert Bachanek z 2LB oraz Mikołaj Sawczuk z 2LB wygrali nagrodę główną w projekcie- Młodzi dla historii, organizowanym przez Młodzieżową Akademię Filmową. Licealiści wybrali trudny temat filmu dokumentalnego- mord w Kolonii Zbędowice. Film mówi  o ludobójstwie w czasie II wojny światowej. O wydarzeniu opowiada w filmie m.in. babcia jednego z uczniów, której tata był świadkiem wydarzeń i jednym z nielicznych ocalałych.
W miniony czwartek oraz piątek uczniowie uczestniczyli w warsztatach filmowych, zaś w sobotę odbyła się uroczysta gala, na którą przybyli m.in. Wcemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Zbigniew Wojciechowski,   Lubelski   Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, krewni oraz przyjaciele bohaterów filmów konkursowych.
Ogromne gratulacje składamy na ręce profesjonalnej ekipy filmowej, pod której okiem powstawał cały film, pani Agnieszki Wójcickiej oraz pani Agnieszki Przeździeckiej- opiekunek merytorycznych, ale przede wszystkim- uczniów.
Hubercie, Mikołaju, Alicjo, jesteśmy z Was niesamowicie dumni. Pokazujecie, że historia to Wasza pasja, a pamięć o poległych należy kultywować i przekazywać. Życzymy dalszych sukcesów, rozwoju na filmowej ścieżce.

Alicja Wiraszka

Powrót na początek strony